IV Niedziela Zwykła 28 sty­cz­nia 2018 r.

Przeży­wamy dzisiaj 4. Niedzielę Zwykłą.

2 lutego (w piątek) – uroczys­tość Ofi­arowa­nia Pańskiego (MB Grom­nicznej). Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 17.00. Ofi­ary składane na tacę przez­naczymy na potrzeby zakonów kon­tem­pla­cyjnych. W tym dniu przy­pada rocznica święceń ks. Bpa Mieczysława Cisło. W Jego intencji ofi­aru­jemy naszą ufną mod­l­itwę.

2 lutego – przy­pada także I piątek miesiąca. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia od godz. 16.00. Msza św. z ado­racją eucharysty­czną o godz. 17.00. 3 lutego – I sob­ota miesiąca. Msza św. z wys­taw­ie­niem Najświęt­szego Sakra­mentu o godz. 17.00. 4 lutego – I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna.

W najbliższym cza­sie chcemy rozpocząć kon­fer­encje przy­go­towu­jące do zawar­cia małżeństwa sakra­men­tal­nego. Narzec­zonych zain­tere­sowanych bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że I Komu­nia św. od przyszłego roku będzie w naszej Parafii w Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego, czyli 9 czer­wca 2019 r.

W cza­sie ferii zimowych osiem osób z Oazy dzieci i młodzieży weźmie udział w rekolekc­jach for­ma­cyjnych. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc finan­sową: Mleczarni w Piaskach, Fir­mie Stryjno-​Sad z Kawęczyna i Restau­racji Rary­tas z Piask. Swój udział w tej formie pomocy młodzieży ma także nasza Parafia.

Składamy serdeczne podz­iękowanie Pani Wójt Gminy Rybczewice, Pani Elż­biecie Masicz, Sto­warzyszeniowi św. Ojca Pio i Bankowi Gospo­darki Żywności za pro­dukty spoży­w­cze, które przekażemy rodzi­nom będą­cym w trud­niejszej sytu­acji mate­ri­al­nej w naszej wspól­no­cie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Bar­barze Król, Elż­biecie i Zbig­niewowi Jaro­min­iom.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. W zakrys­tii są dostępne grom­nice na zbliża­jące się święto.

W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Euge­niusza Grze­si­aka. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.