III Niedziela Adwentu 17 grud­nia 2017 r.

Przeży­wamy 3. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

22 i 23 grud­nia będą miały miejsce w naszej wspól­no­cie parafi­al­nej Rekolekcje Adwen­towe, które w tym roku poprowadzi ks. Mirosław Bielecki. Porządek spotkań rekolek­cyjnych jest następu­jący:

22 grud­nia (piątek):

godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 12.00 – Msza św. w Domu Pomocy Społecznej w Wyg­nanow­icach

godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

23 grud­nia (sob­ota):

godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną.

Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w sobotę 30 min. przed każdą Mszą św. Ofi­ary składane przez wiernych na tacę w sobotę przekazu­jemy do dys­pozy­cji księdza rekolekcjon­isty. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrys­tii chorych. Odwiedziny chorych z posługą sakra­men­talną 21 grud­nia (czwartek) od godz. 11.00.

W niedzielę, 24 grud­nia Wig­ilia Uroczys­tości Nar­o­dzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. O godz. 7.30 – Msza św. w intencji Zmarłych z naszych Rodzin. Różaniec wypominkowy za Zmarłych o godz. 8.20 i 10.20. Po zakońc­zonej liturgii wierni z zapalonymi od Paschału zniczami prze­jdą na cmen­tarz parafi­alny, aby pomod­lić się przy grobach swoich Krewnych i Przy­jaciół. Wiec­zorem zasiądziemy do Wiecz­erzy Wig­ili­jnej. Uroczys­tość rozpoczy­namy od śpiewu kolędy, następ­nie czy­tamy opis nar­o­dzenia Pana Jezusa z Ewan­gelii wg św. Łukasza, ofi­arowu­jemy mod­l­itwę w intencji Rodziny, a następ­nie składamy sobie wza­jemne życzenia łamiąc się poświę­conym opłatkiem. W tym dniu trady­cyjnie pow­strzy­mu­jemy się od spoży­wa­nia pokar­mów mięs­nych.

Litur­giczny obchód pamiątki Nar­o­dzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy cele­bru­jąc Mszę św. Paster­ską. Liturgii będzie towarzyszyło Betle­jem­skie Światło Pokoju, które wierni będą modli zabrać do swoich domów po zakońc­zonej Mszy św. Niech jego blask opromienia nasze domy i nasze rodziny. Ofi­ary składane w cza­sie Pasterki przekazu­jemy na Fun­dusz Obrony Życia. W Dzień Bożego Nar­o­dzenia Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W święto Św. Szczepana Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ofi­ary składane w tym dniu na tacę przekazu­jemy na Katolicki Uni­w­er­sytet Lubel­ski.

19 grud­nia o godz. 11.30 — zbiórka zużytego sprzętu elek­trycznego i elek­tron­icznego. Elek­trośmieci należy składać przed bramą wjaz­dową do koś­cioła. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany przez Firmę odbier­a­jącą elek­trośmieci na cele misyjne.

W sobotę 23 grud­nia o godz. 11.00 zbiórka min­is­tran­tów. Bardzo proszę o obec­ność. Przy­go­tu­jemy asystę litur­giczną na Boże Nar­o­dze­nie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Sabinie Zielińskiej, Mar­i­an­nie Lipie, Mikoła­jowi Basi­akowi, Agnieszce Basiak, Anecie Flor, Mar­i­an­nie Flor i Mał­gorza­cie Nuci. Sprzą­tanie koś­cioła w najbliższą sobotę od godz. 18.00, po zakońc­zonych rekolekc­jach.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“.