II Niedziela Adwentu 10 grud­nia 2017 r.

Przeży­wamy 2. Niedzielę Adwentu.

Ofi­ary składane do puszki przed naszą świą­tynią przez­nac­zone są na „Pomoc Koś­ciołowi na Wschodzie“. Ofi­ary składane do puszki w przyszłą niedzielę przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

Przed­staw­iciele Rady Dusz­paster­skiej docier­ają już z opłatkiem do rodzin naszej Parafii. Przyjmi­jmy z wdz­ięcznoś­cią bez­in­tere­sowną posługę naszych Rad­nych, którym w imie­niu całej wspól­noty serdecznie dziękuję za pod­jęty trud. Na potrzeby naszej Parafii wpłynęły następu­jące ofi­ary: 530 zł – Wola Gardzienicka (p. Leszek Chłopek),180 zł – Klimusin (p. Tadeusz Kosierb); 380 zł – Stryjno Kolo­nia w polu (p. Janusz Gąsior); 560 zł – Stryjno Góry (p. Józef Kluch). Pon­adto, wpłynęła ofi­ara 100 zł od Ofi­ar­o­daw­ców z Krakowa. Pani Krystyna Flor ofi­arowała 50 zł na przy­go­towanie miejsca, w którym będą eksponowane Relik­wie św. Jana Pawła II.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 uczest­niczą kandy­daci do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne na temat; „Litur­gia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia“. W piątek o godz. 17.00 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach.

Rekolekcje adwen­towe w naszej wspól­no­cie będą w dni­ach 2223 grud­nia. Przeprowadzi je ks. Mirosław Bielecki, dyrek­tor Domu Rekolek­cyjnego w Kaliszanach.

Ofi­ary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni. Ciepło w naszym koś­ciele nie pochodzi z pieca, ale z naszych ofi­arnych serc.

19 grud­nia o godz. 11.30 — zbiórka zużytego sprzętu elek­trycznego i elek­tron­icznego. Elek­trośmieci należy składać przed bramą wjaz­dową do koś­cioła. Dochód z ich sprzedaży Firma odbier­a­jąca elek­trośmieci przez­nacza na cele misyjne.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej pragnę serdecznie podz­iękować Pani Wójt Gminy Rybczewice – Pani Elż­biecie Masicz – za tłuczeń, którym została utward­zona droga dojaz­dowa na cmen­tarz parafi­alny. Dziękuję także Pan­iom, które posprzą­tały świą­tynię na dzisiejszą niedzielę i przy­oz­do­biły ją kwiatami: Pani Monika Kasprzak, Pani Anna Kasprzak, Pani Mar­i­ola Sko­rek i Pani Celina Rzeźnik.