I Niedziela Adwentu 3 grud­nia 2017 r.

Przeży­wamy 1. Niedzielę Adwentu.

Adwent zachęca nas do oczeki­wa­nia z wiarą i nadzieją na przeży­cie pamiątki nar­o­dzenia Chrys­tusa i na Jego powtórne przyjś­cie przy końcu cza­sów. Rozpoczy­namy nowy rok litur­giczny w Koś­ciele. Będziemy go przeży­wali pod hasłem: „Duch, który umac­nia miłość“. Ofi­ary składane do puszki w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na CAR­I­TAS na „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

Ofi­ary składane do puszki w przyszłą niedzielę przez­nac­zone są na „Pomoc Koś­ciołowi na Wschodzie“.

W tym tygod­niu: 6 grud­nia – wspom­nie­nie św. Mikołaja, biskupa; 7 grud­nia – wspom­nie­nie św. Ambrożego, biskupa i dok­tora Koś­cioła, 8 grud­nia – Uroczys­tość Niepokalanego Poczę­cia NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

Na Mszy św. o godz. 7.30 dokon­al­iśmy poświęce­nia wieńca adwen­towego. Zostały także pobło­gosław­ione opłatki na nasze stoły wig­ili­jne. W tym roku opłatki zostaną dostar­c­zone do naszych rodzin przez Panie i Panów Rad­nych. Ofi­ary składane przez wiernych przekazu­jemy na spłatę zobow­iązań, które zaciągnęła Parafia na real­iza­cję pro­jektu współ­fi­nan­sowanego przez WFOŚiGW. Tak jak usta­lal­iśmy z Radą Dusz­paster­ską jest to zbiórka ofiar w wysokości 30 zł. Do każdej rodziny Radni dostar­czą po jed­nym kom­ple­cie opłatków. Jeżeli ktoś z Państwa potrze­buje więk­szą ilość opłatków to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o odbieranie opłatków w zakrys­tii.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zostały poświę­cone meda­liki dla dzieci, które przy­go­towują się do uroczys­tości I Komu­nii świętej.

W dniu wczo­ra­jszym odbyło się spotkanie Rady Dusz­paster­skiej naszej Parafii. W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej i włas­nym pragnę jak najserdeczniej podz­iękować Pan­iom i Panom Rad­nym, którzy przez ostat­nią kadencję z ogrom­nym zaan­gażowaniem troszczyli się o naszą Parafię. Dzisiaj wybier­amy Radę Dusz­paster­ską na kole­jną 5-​letnią kadencję. Na sto­liku z prasą są przy­go­towane karty do głosowa­nia. Na kar­tach są imiona i nazwiska kandy­datów na rad­nych zgłos­zonych przez naszych parafian. Zaz­naczamy maksy­mal­nie 2 kandy­datów, których wybier­amy na rad­nych z włas­nej miejs­cowości i z pozostałych.

W imie­niu całej wspól­noty serdecznie dziękuję za prace w koś­ciele, które poz­woliły zabez­pieczyć dach koś­cioła. Przez kilka dni, do późnych godzin noc­nych pra­cow­ali w koś­ciele Panowie: Bog­dan Lipa, Medard Miazga, Stanisław Sko­rek, Tadeusz Kosierb, Marek Moł­doch, Arka­diusz Goral, Dar­iusz Rybak, Piotr Flor i Grze­gorz Lipa.

W piątek o godz. 17.00 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Doro­cie Lis, Marii Kasperek, Mał­gorza­cie Kasiczak i Andrze­jowi Suszkowi.

W okre­sie zimowym nasz koś­ciół jest ogrze­wany. Ofi­ary składane na tacę w przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.

W przyszłą niedzielę 10 grud­nia na godz. 11.00 serdecznie zapraszam młodzież, która przy­go­towuje sie do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. W cza­sie Eucharys­tii będziemy rozważali DAR RADY. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne na temat: Litur­gia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszys­tkim, którzy zaan­gażowali się w przy­go­towanie wieńca adwen­towego: Państwu Mar­cie Kraw­czyk, Annie i Tomas­zowi Kraw­czykom. Dziękuję także Pani Ninie Jaromiń i Pani Mar­cie Sto­lar­czyk za pomoc w przy­go­towa­niu świą­tyni na dzisiejszą liturgię.

Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Alek­san­drę – Krystynę Woj­dat (Żegotów) i śp. Zbig­niewa Kozaka (Żegotów). Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.

RELIK­WIE ŚW. JANA PAWŁA II

27 listopada br. wraz z przed­staw­icielami Rady Dusz­paster­skiej: Panią Agatą Jączyk, Panią Renatą Trałą i Panem Medar­dem Miazgą zostal­iśmy przyjęci na audi­encji przez Jego Emi­nencję Ks. Kar­dy­nała Stanisława Dzi­wisza w Krakowie. W cza­sie bardzo serdecznego i wzrusza­jącego spotka­nia Ks. Kar­dy­nał przekazał naszej wspól­no­cie parafi­al­nej Relik­wię św. Jana Pawła II i doku­ment potwierdza­jący Jej aut­en­ty­czność. Św. Jan Paweł pozostanie w Kro­pli Krwi pośród nas…na zawsze.

Uroczyste wprowadze­nie Relik­wii do naszej wspól­noty nastąpi w obec­ności Ks. Biskupa w cza­sie wiz­y­tacji kanon­icznej w czer­wcu przyszłego roku. Do tego czasu przy­go­tu­jemy:

• Relik­wiarz i obraz św. Jana Pawła II

• miejsce, w którym będą eksponowane Relik­wie

• pro­gram nabożeństw, które pogłębią w nas kult św. Jana Pawła II i przy­pomną nauczanie papieskie zawarte w encyk­likach, adhor­tac­jach, lis­tach apos­tol­s­kich.