XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2017 r.

Przeży­wamy 33. Niedzielę Zwykłą.

Za tydzień ostat­nia niedziela roku litur­gicznego Koś­cioła – odd­amy cześć i uwiel­bi­e­nie Jezu­sowi Chrys­tu­sowi Królowi Wszechświata. Jest to pier­wsza rocznica Aktu przyję­cia Jezusa za Króla i Pana, którego dokon­al­iśmy we wszys­t­kich koś­ciołach naszej Ojczyzny w ubiegłym roku.

W tym tygod­niu: 21 listopada – wspom­nie­nie Ofi­arowa­nia NMP; 22 listopada – wspom­nie­nie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakral­nej. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w niedziele listopada aż do Adwentu o godz. 8.20 i 10.20.

W piątek o godz. 17.00 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach.

W sobotę 25 listopada min­is­tranci naszej Parafii wezmą udział w dekanal­nych elim­i­nac­jach do Mis­tr­zostw Archi­diecezji w Piłce Halowej. O godz. 9.00 – Msza św. w koś­ciele w Piaskach, o godz. 10.00 – początek roz­gry­wek w hali ZS w Piaskach. Wyjazd z Parafii o godz. 8.30.

Nasz świą­ty­nia w okre­sie zimowym jest ogrze­wana. W ubiegłą niedzielę wierni złożyli na ten cel 1260 zł. W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej wyrażam głęboką wdz­ięczność za zrozu­mie­nie i zaan­gażowanie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Pan­iom: Reginie Masicz, Iwonie Kocz­marze, Emilii Gnyp, Annie Sko­rek i Rena­cie Trale.

Zbliżają się wybory do Rady Dusz­paster­skiej. Z całego serca dziękuję w imie­niu nas wszys­t­kich Pan­iom i Panom Rad­nym, którzy z ogrom­nym zaan­gażowaniem troszcza się o stan duchowy i mate­ri­alny naszej wspól­noty. Ufam, że ich serca wypeł­nia radość, satys­fakcja i poczu­cie dobrze wypełnionego obow­iązku. W ostat­nich tygod­ni­ach kilku Rad­nych, ze względu na wiek lub pracę zawodową zwró­ciło się z prośbą o zwol­nie­nie z dal­szego pełnienia tej posługi. Przyj­muje tę prośbę ze zrozu­mie­niem i wyrażam im z serca płynące podz­iękowanie. Wybory MUSZĄ się odbyć w następu­ją­cych miejs­cowoś­ci­ach: Gardzienice I (p. Roman Sza­kuła), Wola Gardzienicka (p. Leszek Chłopek), Stryjno I (wakat), Stryjno II (p. Stanisław Wąsik), Stryjno Kolo­nia przy szosie (wakat po śmierci śp. Pana Ignacego Jędryczka), Ste­fanówka (p. Józef Jarecki), Stryjno Góry (p. Józef Kluch), Żegotów (p. Alek­sander Pezda). Wybory MOGĄ się odbyć w pozostałych miejs­cowoś­ci­ach, jeżeli zostaną zgłoszeni kandy­daci obok doty­chczas ist­nieją­cych rad­nych. W dzisiejszą niedzielę zgłaszamy kandy­datów na rad­nych wyp­isu­jąc na kartkach: imię i nazwisko kandy­data oraz miejs­cowość, którą ma reprezen­tować w radzie. Kartki zna­j­dują się na sto­liku z prasą religi­jną. W przyszłą niedzielę ogłosze­nie kandy­datów. Wybory do Rady Dusz­paster­skiej w niedzielę 3 grud­nia.

2 grud­nia (w sobotę), o godz. 10.00 na ple­banii spotkanie Rady Dusz­paster­skiej.

Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Stanisławę Krupę. Pole­ca­jmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.