XXIV Niedziela Zwykła 17 wrześ­nia 2017 r.

Przeży­wamy 24. Niedzielę Zwykłą.

Ofi­ary złożone do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Ewan­ge­liza­cji w Środ­kach Masowego Przekazu.

Pro­gram dusz­paster­ski w 20172018 r.:

a. spotka­nia dla dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii Świętej – niedziela godz. 11.00

b. spotka­nia dla narzec­zonych planu­ją­cych zawar­cie Sakra­mentu Małżeństwa – okres Wielkiego Postu 2018 – ter­miny do ustal­e­nia.

c. spotka­nia min­is­tran­tów i lek­torów – sob­ota przed ostat­nią niedzielą miesiąca o godz. 16.00

d. spotka­nia oazowe dla dzieci i młodzieży – w piątki w świ­etl­icy w Gardzieni­cach (godz­ina do ustal­e­nia)

Trwają prace remon­towe przy ple­banii. Budynek został odkopany, osus­zony i zaizolowany. Zostanie wyko­nane także odprowadze­nie wody deszc­zowej. Prace real­izu­jemy w ramach pro­jektu z WFOŚiGW w Lublinie. Na ten cel są zbier­ane ofi­ary kwartalne w rodz­i­nach naszej wspól­noty. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 6 maja 2018 roku. Do końca wrześ­nia, bardzo proszę, o zgłaszanie dzieci, które decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii.

W przyszłym roku planu­jemy także uroczys­tość Sakra­mentu Bierz­mowa­nia dla uczniów klas II i III gim­nazjum i tych wszys­t­kich, którzy chcieliby przys­tąpić do tego sakra­mentu. W zakrys­tii przyj­mu­jemy zapisy do końca wrześ­nia. Ter­min bierz­mowa­nia jest uza­leżniony od ter­minu wiz­y­tacji biskupiej w naszej Parafii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Annie i Bolesła­wowi Potęb­skim, Alinie Gnyp, Mon­ice Gnyp, Iwonie Jaworskiej, Alinie Pawłowskiej, Katarzynie Kulaw­iak.