XXIII Niedziela Zwykła 9 wrześ­nia 2017 r.

Przeży­wamy 23. Niedzielę Zwykłą.

Rozpoczy­namy VI Tydzień Wychowa­nia, w cza­sie którego będziemy naszą mod­litewna troską otaczać dzieci, młodzież, nauczy­cieli, kat­e­chetów i wychowaw­ców. Ofi­ary złożone do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Nauki Chrześ­ci­jańskiej. Ofi­ary złożone do puszki w przyszłą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Ewan­ge­liza­cji w Środ­kach Masowego Przekazu.

W każdą niedzielę na godz. 11.00 serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi. Dzisiaj w cza­sie liturgii dla dzieci i z dziećmi obrzęd poświęce­nia ple­caków i przy­borów szkol­nych dla uczniów klas I. W środę, 14 wrześ­nia święto Pod­wyższenia Krzyża Świętego. W czwartek 15 wrześ­nia wspom­nie­nie NMP Bolesnej.

W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej pragnę serdecznie podz­iękować wszys­tkim, którzy przy­czynili się do orga­ni­za­cji Uroczys­tości Odpus­towej: Staros­tom Dożynek i mieszkań­com Wygnanowic,Osobom, które przy­go­towały wieńce dożynkowe z: Gardzienic, Stryjno Kolonii, Wyg­nanowic i Stryjno, Członkom Rady Parafialnej,Kołom Gospodyń Wiejskich,Druhom z OSP z Wyg­nanowic, Gardzienic i ze Stryjny, Scholi, min­is­tran­tom, lek­torom, dziew­czynkom syp­ią­cym kwiaty,Osobom, które zad­bały o porządek na cmen­tarzu parafi­al­nym i wokół kościoła.Słowa wdz­ięczności kieruję do osób, które posprzą­tały świą­tynię i przy­oz­do­biły ją kwiatami: Jan­ina Zyg­muntow­icz, Bar­bara Niedźwiadek, Maria Sagan, Teresa Agnieszczak, Annie Zielińskiej, Maria i Alek­sander Poł­ciowie, Grze­gorz Połeć, Irena Mazurek, Bożena i Roman Rusz­ni­akowie. Pani Annie Kraw­czyk i Pani Ninie Jaromiń serdecznie dziękuję za deko­rację dożynkową. Dziękuję za ciasto i owoce na stół odpus­towy.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 6 maja 2018 roku. Proszę o zgłaszanie dzieci, decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii. Na przyszły rok planu­jemy także uroczys­tość Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Chęt­nych do przyję­cia tego sakra­mentu proszę o kon­takt w zakrys­tii.

Trwają zapisy na piel­grzymkę do Rzymu w dni­ach 1421 kwiet­nia 2018 r. Pro­gram piel­grzymki na stronie inter­ne­towej Parafii.