XXV Niedziela Zwykła 24 wrześ­nia 2017 r.

Przeży­wamy 25. Niedzielę Zwykłą.

Ofi­ary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przekażemy na Met­ro­pol­i­talne Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie.

W piątek, 29 wrześ­nia – święto Świę­tych Archan­iołów Michała, Gabriela i Rafała. W przyszłą niedzielę, 1 października, na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziny z dziećmi. Szczegól­nie serdecznie zapraszam dzieci, które rozpoczną przy­go­towanie do przyję­cia I Komu­nii świętej. W cza­sie Eucharys­tii dokon­amy obrzędu poświęce­nia i wręczenia dzieciom różańców. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic Różańca św. Zapraszam członków Żywego Różańca.

Od najbliższej niedzieli – 1 października – rozpoczy­namy miesiąc mod­l­itwy różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją, zgod­nie z intencją Ojca Świętego w intencji pokoju na świecie. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci przewidu­jemy konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Trwają prace remon­towe przy ple­banii. Budynek został odkopany, osus­zony i zaizolowany. Zostanie wyko­nane także odprowadze­nie wody deszc­zowej. Prace real­izu­jemy w ramach pro­jektu z WFOŚiGW w Lublinie. Na ten cel są zbier­ane ofi­ary kwartalne w rodz­i­nach naszej wspól­noty. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 6 maja 2018 roku. Do końca wrześ­nia, bardzo proszę, o zgłaszanie dzieci, które decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 – rodz­ice i dzieci otrzy­mają szczegółowe infor­ma­cje na temat przy­go­towa­nia do tego wielkiego wydarzenia.

W przyszłym roku planu­jemy także uroczys­tość Sakra­mentu Bierz­mowa­nia dla uczniów klas II i III gim­nazjum i tych wszys­t­kich, którzy chcieliby przys­tąpić do tego sakra­mentu. W zakrys­tii przyj­mu­jemy zapisy do końca wrześ­nia. Ter­min bierz­mowa­nia jest uza­leżniony od ter­minu wiz­y­tacji biskupiej w naszej Parafii.

W dni­ach 1421 kwiet­nia 2018 r. nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę autokarową do Rzymu. Trwają zapisy. Pro­gram piel­grzymki na stronie inter­ne­towej Parafii.

W dni­ach 2330 czer­wca 2018 r. Parafia orga­nizuje WAKACJE WE WŁOSZECH dla dzieci i młodzieży. Wyjazd jest orga­ni­zowany w porozu­mie­niu z Zespołem Szkół w Sza­starce i za zgodą Kura­to­rium Oświaty w Lublinie. Z naszej Parafii może pojechać 20 osób. Zaprosze­nie kieru­jemy przede wszys­tkim do min­is­tran­tów, lek­torów, dzieci i młodzieży z Oazy i tych wszys­t­kich młodych ludzi, którzy chcieliby przeżyć prawdziwa przy­godę we Włoszech. Pro­gram tego wyjazdu jest na stronie inter­ne­towej Parafii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziekuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Alinie Kotyło, Hon­o­ra­cie Lis z dziećmi, Mar­i­an­nie Zaj­male, Lucynie Kusej, Marze­nie Kusej-​Bajorek.