XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2017 r.

Przeży­wamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą.

1 sierp­nia przy­pada 73 rocznica wybuchu Pow­sta­nia Warsza­wskiego. W naszych mod­l­itwach pamię­tamy o tych, którzy w bohater­skim zry­wie odd­ali życie w obronie wol­ności i niepodległości naszej Ojczyzny.

2 sierp­nia można uzyskać odpust zupełny Por­cjunkuli. Każdy, kto w tym dniu naw­iedzi swój koś­ciół parafi­alny, speł­ni­a­jąc zwykłe warunki (pobożne naw­iedze­nie koś­cioła, odmówie­nie w nim Mod­l­itwy Pańskiej i wyz­na­nia wiary oraz sakra­men­talna spowiedź i Komu­nia św. wraz z mod­l­itwą w intenc­jach papieża — nie za papieża, ale w intenc­jach, w których on się modli; pon­adto brak przy­wiąza­nia do jakiegokol­wiek grzechu), zyskuje odpust zupełny.

3 sierp­nia wyrusza 39. Lubel­ska Piel­grzymka Piesza na Jasną Górę.

W tym tygod­niu w I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i mod­l­itwa o powoła­nia kapłańskie i zakonne. W I piątek miesiąca Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia od godz. 17.30. Msza święta – o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, które pod­jęły dzieło 9 pier­wszych piątków miesiąca. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Z okazji przeży­wanego wspom­nienia św. Krzysztofa, patrona kierow­ców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej na parkingu przed koś­ciołem odbędzie się bło­gosław­ieństwo kierow­ców i pojazdów mechan­icznych. Ofi­ary składane przy tej okazji przez kierow­ców i właś­ci­cieli pojazdów przekazu­jemy na rzecz Fun­dacji MIVA Pol­ska. Fun­dacja ta od wielu lat wspiera pol­s­kich mis­jonarzy i pomaga w zakupie środ­ków trans­portu, które służą pracy misyjnej.

Poniedzi­ałek 31 lipca 2017
17.00 + Józef Kasprzak (28 r.), Helena, Kon­stanty, Jerzy z rodz. Kasprza­ków, Piotr, Helena, Stanisław z rodz. Taźbirków
17.30 O błog. Boże dla Andże­liki Rudz­ińskiej z okazji 18 rocznicy Urodzin
18.00 + Anna Kowal­czyk (im.), Jan­ina, Fran­ciszek z rodz. Bieńków

Wtorek 1 sierp­nia 2017
7.30 + Kle­mens, Aniela, Bolesław z rodz. Baranów
17.30 + Jerzy-​Mirosław Charaty­mow­icz (8 r.), Józef, Czesława, Woj­ciech, Władysława z rodz. Charaty­mow­iczów, Wacław, Helena, Leszek z rodz. Sidorów

Środa 2 sierp­nia 2017
17.30 + Antoni, Władysława, Symeon, Władysław z rodz. Łysi­aków, Mar­ian Sto­lar­czyk, Salomea Ciepiel i zm. z tych rodzin
18.00 + Aniela Jaworska (4 r.), Stanisław, Mar­i­anna z rodz. Jawors­kich

Czwartek 3 sierp­nia 2017
18.00 + Paweł Chłopek
18.30 O błog. Boże dla Andże­liki Kasprzy­ck­iej z okazji 35 rocznicy Urodzin

Piątek 4 sierp­nia 2017
18.00 ++ Zm. z rodz. Kluchów, Sobiesi­aków i Ciepielów

Sob­ota 5 sierp­nia 2017
17.00 + Stanisława Peret (r.), Feliks, Stanisław, Kaz­imierz, Lud­wik, Zofia, Jan i Sabina Kor­bus, Mar­i­anna, Ignacy
17.30 + Józef i Mar­i­anna Gnyp i zm. z rodz. Gnypów i Florów
18.00 + Daniela Hereć, Adam Hereć, Fran­ciszek i Zofia z rodz. Lipów, Józef Lipa
18.30 + Jan Sidor (10 r.)
XVIII Niedziela Zwykła 6 sierp­nia 2017 Przemie­nie­nie Pańskie
7.30 + Kaz­imierz Krupa, Jan, Mar­i­anna i rodzeństwo