XVIII Niedziela Zwykła 6 sierp­nia 2017 r.

Przeży­wamy 18. Niedzielę Zwykła. Przy­pada dzisiaj litur­giczne święto Przemie­nienia Pańskiego.

Jest to I niedziela miesiąca sierp­nia. Po każdej Mszy św. ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

8 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Dominika. 9 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – Patronki Europy. 10 sierp­nia — święto św. Wawrzyńca, diakona i męczen­nika z III w. W tym dni pamię­tamy w naszych mod­l­itwach o chrześ­ci­janach, którzy w różnych zakątkach świata doz­nają prześlad­owań za wyz­nawaną wiarę w Chrys­tusa. 11 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Klary z Asyżu. Św. Klara jest patronką telewizji. Oga­r­ni­amy naszą mod­l­itwą tych, którzy poprzez media docier­ają do współczes­nego człowieka z Dobrą Now­iną.

Ofi­ary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przekazu­jemy do dys­pozy­cji Car­i­tas naszej Archi­diecezji.

Po 15 sierp­nia przys­tąpimy do prac związanych z ter­mo­mod­ern­iza­cją budynku ple­banii. Zostanie także wyko­nana nowa elewacja i odwod­nie­nie. Prace potr­wają około 2 tygodni. Jest to ostatni etap prac, które real­izu­jemy w ramach współpracy z WFOŚiGW w Lublinie. Fun­dusz pokrywa 50 % kosztów inwest­y­cji, czyli 40 000 zł. Taką samą kwotę musi wyasyg­nować Parafia. Do tej pory zebral­iśmy około 20 000 zł. Ufam, że pozostałą kwotę uda nam się zebrać w cza­sie 2 kole­jnych zbiórek kwartal­nych. Rozlicze­nie tego pro­jektu nastąpi po przed­staw­ie­niu wszys­t­kich fak­tur, które zostały wys­taw­ione w cza­sie prowad­zonych prac.

Pod koniec sierp­nia przys­tąpimy także do prac na dachu koś­cioła. W tym roku oczyścimy i poma­lu­jemy dach nad zakrys­tią. Pozostałą część dachu poma­lu­jemy na na wiosnę przyszłego roku.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziekuję za posprzatanie świą­tyni na dzisiejszą niedzielę i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Krystynie Król, Elż­biecie Nodze i Hen­ryce Słowikowskiej.

Poniedzi­ałek 7 sierp­nia 2017
18.00 + Tadeusz Zyg­muntow­icz (6 mc)
18.30 + Sel­wina i Tadeusz Okońscy i zm. z rodz. Okońs­kich, Par­che­tów i Kamolów

Wtorek 8 sierp­nia 2017
18.00 + Regina, Stanisław Rybakowie i zm. z rodz. Rybaków i Siczków

Środa 9 sierp­nia 2017

Czwartek 10 sierp­nia 2017
18.00 + Mar­ian Sidor (10 r.), Jan, Aniela zm. z rodz. For­nalów i Wój­cików

Piątek 11 sierp­nia 2017
17.00 O błog. Boże dla Patrycji w 31 rocznicę Urodzin z prośba o potrzebne łaski
17.30 + Zofia Dąda (30 dz. po śm.)
18.00 + Katarzyna (r.), Paweł z rodz. Poł­ciów, Jan, Stanisława z rodz. Ptaszyńs­kich i zmarłych z tych rodzin

Sob­ota 12 sierp­nia 2017
16.30 + Stanisław (70 r.), Mar­i­anna (27 r.) zm. z rodz. Suszków i Menars­kich
17.00 + Zyg­munt Goluda (16 r.) i zm. z rodz. Goludów