Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej 11 czer­wca 2017 r.

1. Przeży­wamy dzisiaj w liturgii Koś­cioła Uroczys­tość Trójcy Przenajświętszej.

2. W tym tygod­niu: 15 czer­wca (czwartek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Koś­cioła Domowego, dzieci, które sypią kwiaty i niosą emblematy religi­jne, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie będzie uczest­niczył w pro­cesji eucharysty­cznej. 17 czer­wca (sob­ota) – wspom­nie­nie św. Brata Alberta Chmielowskiego, który w tym roku jest naszym prze­wod­nikiem po dro­gach poszuki­wa­nia Boga. 18 czer­wca (niedziela) – ODPUST PARAFI­ALNY ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00.

3. Uroczys­tość Rocznicy I Komu­nii świętej będzie w naszej Parafii 15 czer­wca – w uroczys­tość Bożego Ciała o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam dzieci i rodz­iców, którzy w ubiegłym roku przeży­wali tę Uroczys­tość. W cza­sie uroczys­tości dzieci, które przeży­wają rocznicę I Komu­nii św. otrzy­mają okolicznoś­ciowe pamiątki.

4. Do sakra­mentu małżeństwa przy­go­towują się następu­jące osoby:
• Grze­gorz Topyła, kawaler ze Stryjno Drugie, par. tut. i Karolina Potręć, panna z Pilaszkowic Drugich, par. Sobieska Wola – zapowiedż I
• Marcin – Krzysztof Kasperek, kawaler ze Stryjno Pier­wsze, par. tut i Marta – Agnieszka Harasy­mow, panna ze Świd­nika, par. pw. NMP Matki Koś­cioła – zapowiedź II

5. W ostat­nim cza­sie na prace związane z remon­tem dachu na naszym koś­ciele wpłynęły następu­jące ofi­ary: 1000 zł – pp. Grażyna i Szczepan Zarębowie (Lublin), 120 zł – p. Krystyna Sidor (Stryjno I), 30 zł – p. Jan­ina Pezda (Bielecha), 30 zł – p. Stanisław Wró­bel (Stryjno I), 100 zł – p. Marzena Ptaszyńska (Choiny), 100 zł – p. Regina Masicz (Stryjno I), 200 zł Ofi­ar­o­dawca (Wyg­nanow­ice), 100 zł — Ofi­ar­o­dawca (Wyg­nanow­ice), 100 zł – Ofi­ar­o­dawca (Stryjno I),
350 zł – mieszkańcy Stryjno Kol. w polu, (p. Janusz Gąsior)
810 zł – mieszkańcy Stryjno I, (p. Patryk Madej)
590 zł – mieszkańcy Stryjno Góry (p. Józef Kluch)
900 zł – mieszkańcu Stryjno II i Bujan­icy (p. Stanisław Wąsik)

6. Parafia orga­nizuje w dni­ach 26 i 27 czer­wca br. piel­grzymkę autokarową do Liche­nia. Bliższe infor­ma­cje na sto­liku z prasą. Osoby, które są zapisane na liś­cie uczest­ników bardzo proszę w dokony­wanie wpłat w wysokości 180 zł.

7. Zostały zakońc­zone prace związane z adap­tacją piwnic ple­banii na kotłownię i skład bio­masy. Został także zaku­pi­ony i zamon­towany piec eko­log­iczny na pelet. We wtorek zakończymy prace remon­towe na dachu naszego koś­cioła. W ramach tych prac:
• zostały wymienione przeg­niłe ele­menty więźby dachowej
• dokon­al­iśmy niezbęd­nych obróbek blachars­kich
• tarasy na wieżach zostały zabez­piec­zone przed wilgo­cią papą ter­moz­grze­walną
• zostały uszczel­nione miejsca prze­cieków
• wykon­al­iśmy nowy podest we wschod­niej wieży koś­cioła

8. Przy­go­towu­jemy się do uroczys­tości Bożego Ciała i Odpustu ku czci św. Antoniego z Padwy. Serdecznie dziękuję mieszkań­com Stryjno, Żego­towa, Wyg­nanowic i Gardzienic za odnowie­nie ołtarzy wokół naszego koś­cioła i przy­oz­do­bi­e­nie ich kwiatami.
Goś­ciem spec­jal­nym tegorocznego odpustu będzie Młodzieżowa Orkies­tra Dęta z Sza­s­tarki, która liczy około 30 osób. Orkies­tra uświetni Msze św. o godz. 9.00 i 12.00.
O godz. 11.15 rozpocznie się kon­cert dedykowany naszym Parafi­anom i Goś­ciom. Poprzedzi on główne uroczys­tości o godz. 12.00. Serdecznie dziękuję Pan­iom z Koła Gospodyń w Gardzieni­cach za ofi­arowaną pomoc w przy­go­towa­niu obiadu dla młodzieży. Po Mszy św. o godz. 9.00 – przewidu­jemy krótki poczęs­tunek dla tych młodych ludzi. Będę bardzo wdz­ięczny za pomoc i ofi­arowanie 3 ciast, owoców i soków, z których słynie nasza Parafia. Wiem, że niek­tóre Panie zadeklarowały chęć upieczenia roga­lików i babeczek, którymi chcemy obdarować uczest­ników Odpustu po zakońc­zonej liturgii. Jeżeli inne Panie chci­ałyby się włączyć w to szla­chetne przed­sięwz­ię­cie to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii.

9. Serdecznie dziekuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Czesławie Poręb­skiej, Aga­cie Winiar­czyk, Hen­ryce Krupie, Marii Augusty­niak i Krystynie Maciejew­skiej. W tym tygod­niu zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła we środę po Mszy św. wiec­zorowej rodz­iców dzieci, które przezy­wają Rocznicę I Komu­nii świętej i w sobotę od godz. 8.30 rodziny według ustalonej kole­jności.

Poniedzi­ałek 12 czer­wca 2017
18.00 + Edward Kusy, żona Danuta, Fran­ciszek, Anna i rodzeństwo zm. z rodz. Kusych

Wtorek 13 czer­wca 2017
18.00 + Mar­i­anna, Stanisław z rodz. Suszków

Środa 14 czer­wca 2017
17.30 + Leszek Król (30 dz. po śm.)
18.00 + Mar­ian Kasprzak (16 r.), Ste­fa­nia, Józef, Stanisław zm. z rodz. Kasprza­ków

Czwartek 15 czer­wca 2017 BOŻE CIAŁO
9.00 + Jad­wiga, Bolesław Grocheccy, Elż­bi­eta, Lud­wik Dumałowie, Petronela, Grze­gorz Grocheccy, Józefa, Józef, Jan, Paweł zm. z rodz. Królów
11.00 W intencji wspól­noty parafi­al­nej