Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego 4 czer­wca 2017

Przeży­wamy dzisiaj w liturgii Koś­cioła Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego. Jest ona obchod­zona na pamiątkę wydarzenia w Wiecz­erniku, 50 dni po Zmartwych­w­sta­niu, gdy na zebranych tam apos­tołów i Maryję zstąpił Duch Święty. Wów­czas Apos­tołowie zaczęli prze­maw­iać w wielu językach oraz otrzy­mali szczególne dary duchowe — charyzmaty.

Zstąpi­e­nie Ducha Świętego, zapowiedziane już w Starym Tes­ta­men­cie, ponownie zostało przepowiedziane już przez Jezusa pod­czas Ostat­niej Wiecz­erzy, przed Jego Wniebow­stąpi­e­niem. Z Zielonymi Świątkami wiąże się wiele ludowych zwycza­jów, jak stro­je­nie domów i koś­ciołów gałązkami brzozy oraz wykładanie pod­wórzy gospo­darstw tatarakiem.

Ofi­ary zbier­ane dzisiaj do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na budowę świą­tyni Opa­trzności Bożej w Warsza­wie.

W tym tygod­niu: jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Koś­cioła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. 8 czer­wca w czwartek – święto Jezusa Chrys­tusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę – uwiel­bi­amy Trójcę Przena­jświęt­szą.

Uroczys­tość Rocznicy I Komu­nii świętej będzie w naszej Parafii 15 czer­wca – w uroczys­tość Bożego Ciała o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam dzieci i rodz­iców, którzy w ubiegłym roku przeży­wali tę Uroczys­tość. Próba sypa­nia kwiatów w czwartek i piątek o godz. 18.30. Próba dla min­is­tran­tów w sobotę o godz. 15.00.

Do sakra­mentu małżeństwa przy­go­towują się następu­jące osoby:
Grze­gorz – Andrzej LIPA, kawaler ze Stryjno Pier­wsze, par. tute­jszej i Mar­i­anna – Agata Płu­dowska, panna z Olszewicy, par. Zarzecz Łukowski – zapowiedź II
Marcin – Krzysztof Kasperek, kawaler ze Stryjno Pier­wsze, par. tut i Marta – Agnieszka Harasy­mow, panna ze Świd­nika, par. pw. NMP Matki Koś­cioła – zapowiedź I

W ostat­ním cza­sie na prace związane z remon­tem dachu na naszym koś­ciele wpłynęły następu­jące ofi­ary: 1000 zł – Ofi­ar­o­dawca z Gardzienic I, 100 zł – p. Kaz­imierz Cyra­nowski (Stryjno I), 100 zł Ofi­ar­o­dawcy ze Stryjno II, 285 zł – mieszkańcy Stryjno Góry i

Parafia orga­nizuje w dni­ach 26 i 27 czer­wca br. piel­grzymkę autokarową do Liche­nia. Bliższe infor­ma­cje na sto­liku z prasą. Osoby, które są zapisane na liś­cie uczest­ników bardzo proszę w dokony­wanie wpłat w wysokości 180 zł.

Dob­ie­gają końca prace związane z adap­tacją piwnic na ple­banii na kotłownię i skład bio­masy. W poniedzi­ałek mon­tu­jemy nowy piec. We wtorek rozpoczy­namy prace związane z naprawą więźby dachowej na koś­ciele.

Przy­go­towu­jemy się do uroczys­tości Bożego Ciała i Odpustu ku czci św. Antoniego z Padwy. W tych dni­ach bardzo proszę o: odnowie­nie ołtarzy wokół koś­cioła posprzą­tanie i wykosze­nie trawy wokół grobow­ców na cmen­tarzu parafi­al­nym przy­pom­i­nam, że śmieci na cmen­tarzu należy seg­re­gować i wyrzu­cać w oznac­zone miejsca. przy­pom­i­nam, że wszelkie prace budowlane i remon­towe wykony­wane na cmen­tarzu parafi­al­nym muszą być zgłos­zone w kance­larii parafi­al­nej.

Goś­ciem spec­jal­nym tegorocznego odpustu będzie Młodzieżowa Orkies­tra Dęta z Sza­s­tarki, która liczy około 30 osób. Orkies­tra uświetni Msze św. o godz. 9.00 i 12.00. O godz. 11.15 rozpocznie się kon­cert dedykowany naszym Parafi­anom i Goś­ciom. Poprzedzi on główne uroczys­tości o godz. 12.00. Serdecznie dziękuję Pan­iom z Koła Gospodyń w Gardzieni­cach za ofi­arowaną pomoc w przy­go­towa­niu obiadu dla młodzieży. Po Mszy św. o godz. 9.00 – przewidu­jemy krótki poczęs­tunek dla tych młodych ludzi. Będę bardzo wdz­ięczny za pomoc i ofi­arowanie 3 ciast, owoców i soków, z których słynie nasza Parafia.

Serdecznie dziekuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Bar­barze i Wiesła­wowi Krupom, Krystynie Wich­nik, Elz­biecie Wich­nik.

W czer­wcu wypada kwartalna zbiórka ofiar na prace remon­towe, które prowadzi nasza Parafia. Przy­go­towałem list dla wszys­t­kich rodzin naszej wspól­noty. Zwracam się z serdeczną prośbą do Pań i Panów Rad­nych o zebranie ofiar i dostar­cze­nie tego listu do naszych Parafian. Samych Parafian bardzo proszę o przyję­cie posługi Pań i Panów Rad­nych ze zrozu­mie­niem. Ich posługa jest wyrazem troski i odpowiedzial­ności za stan mate­ri­alny naszej wspól­noty. Zapraszam Państwa Rad­nych do zakrys­tii po odbiór paki­etów z lis­tem do Parafian.

Poniedzi­ałek 5 czer­wca 2017 NMP Matki Koś­cioła
9.00 + Jan Rzeźnik, Helena, Fran­ciszek z rodz. Rzeźników, Andrzej, Tefila, Jan, Kaz­imierz z rodz. Basi­aków
18.00 O błot. Boże dla Dami­ana z okazji 10 rocznicy Urodzin

Wtorek 6 czer­wca 2017
18.00 + Jan­ina Kowal­czyk (8 r.), Katarzyna, Andrzej z rodz. Wróblów

Środa 7 czer­wca 2017
18.00 + Tadeusz Łaskawski (30 r.)

Czwartek 8 czer­wca 2017
18.00 + Tadeusz Zyg­muntow­icz (4 mc)

Piątek 9 czer­wca 2017
18.00 + Mar­i­anna, Feliks z rodz. Gruszczyńs­kich

Sob­ota 10 czer­wca 2017
16.30 O błog. Boże dla Tomasza w 31 rocznicę Urodzin
17.00 + Feliks Rybak (9 r.), Helena, Mar­ian, Helena, Józef z rodz. Rybaków, Helena, Józef z rodz. Bieńków
17.30 + Stanisława Flu­dra (16 r.), Anna, Wacław, Feliksa, Antoni z rodz. Flu­drów, Mieczysław, Jan, Mar­i­anna z rodz. Porochów
18.00 + Andrzej Iwa­niak (1 r.)

IX Niedziela Wielka­nocna 11 czer­wca 2017 Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej
7.30 + Euge­niusz Saw­czuk (3 r.)
9.00 + Roman Sko­rek (33 r.), Jan­ina, Stanisław, Mar­i­anna z rodz. Sko­rków, Marcin Paster­nak i zm. z rodz. Sko­rków, Flu­drów, Kwiatków i Paster­naków
11.00 + Alek­san­dra, Ste­fan z rodz. Kwiatków
Jm