Odpust Parafi­alny 18 czer­wca 2017 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Odpus­tową ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 z pro­cesją eucharysty­czną. O godz. 11.15 rozpocznie sie kon­cert Orkiestry Dętej z Sza­s­tarki dedykowany naszym Parafi­anom i Gościom.

W tym tygod­niu: 22 czer­wca (czwartek) – Zakończe­nie Oktawy Uroczys­tości Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. W cza­sie Eucharys­tii podz­ięku­jemy Panu Bogu za wszys­tkie dary i łaski, które od Niego otrzy­mal­iśmy w kończą­cym się roku szkol­nym i kat­e­chety­cznym. Po zakońc­zonej liturgii obrzęd poświęce­nia wianków sporząd­zonych z pier­wszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one sym­bolem ludzkiej pracy, a jed­nocześnie utożsami­ają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Pod­czas święce­nia ziół wznos­zone są mod­l­itwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Koś­cioła Domowego, dzieci, które sypią kwiaty, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Po zakońc­zonej pro­cesji przewidziane są nagrody dla dzieci, które brały udział w pro­ces­jach eucharysty­cznych. 23 czer­wca (piątek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. W tym dni unie obow­iązuje wstrzemięźli­wość od pokar­mów mięs­nych.

24 czer­wca (sob­ota) – uroczys­tość Nar­o­dzenia św. Jana Chrz­ci­ciela.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej bardzo serdecznie dziękuję rodz­i­com dzieci, które przeży­wały rocznicę I Komu­nii świętej, za dar w postaci 4 stół, które będą nam służyć w cza­sie cel­e­bracji litur­gicznych.

Parafia orga­nizuje w dni­ach 26 i 27 czer­wca br. piel­grzymkę autokarową do Liche­nia. Wyjazd piel­grzymów 26 czer­wca (poniedzi­ałek) o godz. 6.00.

Do sakra­mentu małżeństwa przy­go­towują się następu­jące osoby:
Grze­gorz Topyła, kawaler ze Stryjno Drugie, par. tut. i Karolina Potręć, panna z Pilaszkowic Drugich, par. Sobieska Wola – zapowiedż II

Serdecznie dziekuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Janinie For­nal, Ewie Rudz­ińskiej, Marze­nie Mazur, Marze­nie Kasperek, Marii Ziętek, Patrycji Wac, Elż­biecie Kępińskiej. Na przyszła niedzielę świą­tynię posprzą­tają narzeczeni, którzy w najbliższą sobotę zawrą Sakra­ment Małżeństwa.

Poniedzi­ałek 19 czer­wca 2017
18.00 + Andrzej i Helena Siw­cza­kowie, Stanisław i Kle­men­tyna Smykowie

Wtorek 20 czer­wca 2017
18.00 + Tadeusz Jączyk, Jan, Bro­nisława Jączykowie, Józef i Fran­ciszka Wikirowie
18.30 + Józef Klusek (57 r.), Mar­i­anna, Fran­ciszka, Fran­ciszek z rodz. Klusków, Józefa Wój­cik, Helena, Flo­rian z rodz. Kasperków

Środa 21 czer­wca 2017
17.30 + Władysław Wiącek (im.), Ste­fa­nia, Czesław, Mikołaj, Zofia zm. z rodz. Wiącków, Jan, Mar­i­anna z rodz. Przy­tułów
18.00 + Ryszard Sto­lar­czyk (14 r.), Jan, Wanda, Alek­sander zm. z rodz. Sto­lar­czyków

Czwartek 22 czer­wca 2017 OKTAWA BOŻEGO CIAŁA
18.00 O błog. Boże dla Mag­daleny i Pio­tra Kolasów z okazji 10 rodznicy Ślubu i o potrzebne łaski dla całej rodziny

Piątek 23 czer­wca 2017
17.30 + Jan, Jan­ina (im.), Euge­niusz, Stanisława zm. z rodz. Siczków i Ptaszyńs­kich
18.00 + Paweł Pezda (z okazji Dnia Ojca)

Sob­ota 24 czer­wca 2017
8.00 + Jan, Jan zm. z rodz. Gnypów
17.30 + Mar­ian Winiar­czyk (14 r.)

XII Niedziela Wielka­nocna 25 czer­wca 2017
7.30 + Wacław, Maria, Fran­ciszek zm. z rodz. Sko­rków, Julia, Kaz­imierz Wiecz­er­niak, Maria, Jan zm. z rodz. Kolano
9.00 + Jerzy Winiar­czyk (40 r.), Bolesław, Maria, Michał zm. z rodz. Winiar­czyków, Natalia, Karol zm. z rodz. Bilów
11.00 + Stanisław Rozwałka, Czesława, Jan zm. z rodz. Rozwałków