V Niedziela Wielka­nocy — 14 maja 2017 r.

Przeży­wamy dzisiaj V Niedzielę Wielka­nocną. Ofi­ary zbier­ane na tacę w dzisiejszą niedzielę przekażemy na Mat­ro­pol­i­talne Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie. Ofi­ary zbier­ane do puszki w przyszłą niedzielę przez­naczamy na CAR­I­TAS na fun­dusz Waka­cyjnego Dzieła Pomocy.

W tym tygod­niu: 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Pol­ski.

Przez cały miesiąc maj w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej o godz. 18.30, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

W ostat­ním cza­sie na prace związane z remon­tem dachu na naszym koś­ciele wpłynęły następu­jące ofi­ary: 2000 zł – (Bez­imi­en­nie), 100 zł (Bez­imi­en­nie) ze Stryjno Góry, 50 zł (Bez­imi­en­nie) ze Stryjno Góry, 100 zł (Bez­imi­en­nie) ze Stryjno I. Pon­adto mieszkańcy Stryjno Kol. w polu – 145 zł, mieszkańcy Stryjno Kol. przy szosie – 210 zł. Rodz­ice dzieci I komu­ni­jnych ofi­arowali oprócz pięknie haftowanych obrusów i bielizny kieli­chowej – 300 zł na potrzeby naszej wspól­noty. Do remontu dachu przys­tąpimy po 20 maja.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją rozpoczęliśmy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów mod­limy się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. W wyz­nac­zonych miejs­cach proszę przy­go­tować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę świę­coną i kropidło. Przy­jeżdżam swoim samo­cho­dem. Ofi­ary zbier­ane pod­czas spra­wowanej Mszy świętej przez­naczamy na potrzeby naszej Parafii. Jeśli w danym dniu będzie padał deszcz, w porozu­mie­niu z Pani­ami i Panami Rad­nymi wyz­naczymy inny ter­min.
15 maja (poniedzi­ałek – godz. 17.00ŻEGOTÓW (kapliczka koło p. Florów)
15 maja (poniedzi­ałek) – godz. 19.00ŻEGOTÓW i KLIMUSIN
16 maja (wtorek) – godz. 17.00STE­FANÓWKA
16 maja (wtorek) – godz. 19.00WOLA GARDZIENICKA
17 maja (środa) – godz. 19.00BUJAN­ICA
18 maja (czwartek) – godz. 19.00WYG­NANOW­ICE
19 maja (piątek) – godz. 19.00KOLO­NIA WYG­NANOW­ICE
20 maja (sob­ota) – godz. 19.00GARDZIENICE

Parafia orga­nizuje w dni­ach 26 i 27 czer­wca br. piel­grzymkę autokarową do Liche­nia. Bliższe infor­ma­cje na sto­liku z prasą religi­jną.

Po raz kole­jny Zespół Szkół Ogól­nok­sz­tałcą­cych w Rybczewicach przyłącza się do akcji „Twój dar serca dla Hos­picjum“, której celem jest pomoc finan­sowa dla Hos­picjum dla dzieci im. Małego Księ­cia w Lublinie. W dzisiejszą niedzielę, 14 maja, po wszys­t­kich Mszach św. wierni będą mogli wspomóc to dzieło poprzez ofi­ary zbier­ane do puszki. W zamian zostaną obdarowani ciastem i serdecznym usmiechem młodzieży, która bierze udział w tej szla­chet­nej inic­jaty­wie.

Pragnę zwró­cić się do mężczyzn o pomoc przy zbi­ja­niu płytek elewa­cyjnych na koś­ciele i tynków na elewacji ple­banii. Prace chcemy prowadzić od środy 17 maja od wczes­nych godzin ran­nych. Potrze­bu­jemy także ciąg­nika z przy­czepą, aby wywieźć gruz i pod­nośnika, aby sięgnąć wyższych części ple­banii. Gdyby też ktoś z drogich Parafian zech­ciał pomóc w wykosze­niu trawy na pos­esji ple­banii kosiarką rota­cyjną albo roz­drab­ni­aczem, to będę bardzo wdz­ięczny.

Poniedzi­ałek 15 maja 2017
18.00 + Zofia Maj (im.), Stanisław Zaj­mała, Michalina, Fran­ciszek z rodz. Fil­ip­ków

Wtorek 16 maja 2017
18.00 + Weronika Pezda (26 r.), Władysław Pezda, Roza­lia i Woj­ciech z rodz. Kluchów

Środa 17 maja 2017
17.30 + Józefa Chrześ­ci­janek (6 r.), Mieczysław, Anna, Woj­ciech z rodz. Chrześ­ci­janków, Fran­ciszka, Józef z rodz. Wikirów
18.00 + Jan­ina, Jan, Lech z rodz. Jawors­kich

Czwartek 18 maja 2017
17.30 + Ste­fan, Zofia z rodz. Grze­gor­czyków, Józef, Katarzyna, Czesłąwa z rodz. Sza­łków, Wacław Tarasiński
18.00 + Piotr, Wacława z rodz. Siw­cza­ków, Wacław

Piątek 19 maja 2017
17.30 O błog. Boże dla Alek­sandry z okazji 18 rocznicy Urodzin
18.00 + Mar­i­anna Kosierb (9 r.), Euge­niusz Kosierb, Ste­fa­nia, Antoni Kosier­bowie, Lud­wika, Józef Lisowie

Sob­ota 20 maja 2017
17.00 W intencji Rodziny Szpotów
17.30 + Alek­sander Wój­cik (3 r.)
18.00 + Danuta (29 r.), Jan, Stanisława, Hen­ryk, Wanda z rodz. Sza­łków, Korzeniows­kich, Pielaków i Kuchars­kich

VI Niedziela Wielka­nocna 21 maja 2017
7.30 + Mieczysław Dumała, Elż­bi­eta, Lud­wik Dumałowie, Helena Dumała
9.00 + Bolesław Goluda (31 r.)
11.00 + Stanisław Augusty­niak (1 r.), Teodora, Władysław z rodz. Augusty­ni­aków