VI Niedziela Wielka­nocy — 21 maja 2017 r.

Przeży­wamy dzisiaj VI Niedzielę Wielka­nocną. Ofi­ary zbier­ane do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na CAR­I­TAS na fun­dusz Waka­cyjnego Dzieła Pomocy.

W tym tygod­niu: 22 maja – wspom­nie­nie św. Rity z Cascii. W przyszła niedzielę – uroczys­tość Wniebow­stąpi­enia Pańskiego.

Przez cały miesiąc maj w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej o godz. 18.30, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

W ostat­ním cza­sie na prace związane z remon­tem dachu na naszym koś­ciele wpłynęły następu­jące ofi­ary: 100 zł (Bez­imi­en­nie) ze Stryjno Kolo­nia, 100 zł – p. Grze­gorz Rybak ze Stryjno I, 100 zł – p. Józef Jarecki ze Ste­fanówki, 50 zł (bez­imi­en­nie) z Gardzienic I, 200 zł – (bez­imi­en­nie) – Stryjno II. Pon­adto z okazji poświęce­nia pól: mieszkańcy Ste­fanówki – 60 zł, Woli Gardzienick­iej – 214 zł, Bujan­icy – 75 zł, Wyg­nanowic – 160 zł, Kol. Wyg­nanow­ice – 180 zł, Gardzienic I – 450 zł.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją kon­tynu­u­jemy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów mod­limy się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. W wyz­nac­zonych miejs­cach proszę przy­go­tować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę świę­coną i kropidło. Przy­jeżdżam swoim samo­cho­dem. Ofi­ary zbier­ane pod­czas spra­wowanej Mszy świętej przez­naczamy na potrzeby naszej Parafii. Jeśli w danym dniu będzie padał deszcz, w porozu­mie­niu z Pani­ami i Panami Rad­nymi wyz­naczymy inny ter­min.
22 maja (poniedzi­ałek) – godz. 19.00STRYJNO I
23 maja (wtorek) – godz. 19.00STRYJNO II
24 maja (środa) – godz. 19.00ANUSIN i STRYJNO GÓRY
26 maja (piątek) – godz. 19.00FELIN przy szosie, FELIN pod lasem, MAJ­DAN POLICKI, CHOINY

Parafia orga­nizuje w dni­ach 26 i 27 czer­wca br. piel­grzymkę autokarową do Liche­nia. Bliższe infor­ma­cje na sto­liku z prasą. Osoby, które są zapisane na liś­cie uczest­ników bardzo proszę w dokony­wanie wpłat w wysokości 180 zł.

Po raz kole­jny Zespół Szkół Ogól­nok­sz­tałcą­cych w Rybczewicach przyłączył się do akcji „Twój dar serca dla Hos­picjum“, której celem jest pomoc finan­sowa dla Hos­picjum dla dzieci im. Małego Księ­cia w Lublinie. Zbiórka fun­duszy odby­wała się w dni­ach 1416 maja przy koś­ciołach w Częs­to­borow­icach, Pilaszkow­icach i Wyg­nanow­icach, w szkole i na tere­nie różnych insty­tucji naszej Gminy. W ubiegłą niedzielę w naszym koś­ciele parafi­al­nym zebrano 1340 zł. W całej akcji 4830,90 zł. Serdecznie dzięku­jemy wszys­tkim Ofi­ar­o­daw­com za udział w tej szla­chet­nej inic­jaty­wie.

Pragnę bardzo serdecznie podziekować Panom z naszej wspól­noty parafi­al­nej za pomoc przy kosze­niu trawy na pos­esji ple­banii, zbi­ja­niu tynku na elewacji ple­banii, zbi­ja­niu płytek elewa­cyjnych na koś­ciele. Przez dwa dni przy tych pra­cach poma­gało kilku­nastu mężczyzn. Przy­go­towal­iśmy już budynek ple­banii do prac ter­moizo­la­cyjnych, które rozpoczną się na początku sierp­nia. Pozostała do sku­cia ściana połud­niowa i zachod­nia naszej świą­tyni. Jeśli pogoda na to poz­woli chcemy kon­tyn­uować te prace przy zbi­ja­niu płytek elewa­cyjnych w poniedzi­ałek (22 maja) od godz. 8.00.

Serdecznie dziekuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Bar­barze Lesiewicz, Aga­cie Jaczyk, Kaz­imierze Mańce i Alinie Górce oraz Panu Rober­towi Kasperkowi.

Poniedzi­ałek 29 maja 2017
18.00 + Stanisława i Mieczysław Bieńkowie, Jan Sidor

Wtorek 30 maja 2017
17.30 + Zuzanna Wój­cik (13 r.), Antoni, Ewa, Bar­bara, Euge­niusz z rodz. Wój­cików, Jan, Wanda z rodz. Skwirów