XXI Niedziela Zwykła 27 sierp­nia 2023 r.

Przeży­wamy 21. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy Fun­dusz Wspiera­nia Nauki Chrześcijańskiej.

31 sierp­nia, we czwartek, o godz. 18.30 spotkanie Rady Dusz­paster­skiej na ple­banii. Serdecznie zapraszam Panie i Panów Rad­nych.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca. Godz. 17.30 — Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Godz. 18.00 – Eucharys­tia i Ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i wszys­t­kich, którzy z Bogiem pragną rozpocząć nowy rok szkolny i kat­e­chety­czny. I sob­ota miesiąca. Godz. 18.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. W przyszłą I niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Po Mszy św. spra­wowanej o godz. 9.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych. Serdecznie zapraszam, tych którzy tworzą wspól­notę Żywego Różańca w naszej Parafii. O godz. 17.00 Różaniec za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła na kartkach wypominkowych. O godz. 17.30 – Msza św. za Zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Jeżeli pogoda na to nie poz­woli uroczys­tości będą miały miejsce w koś­ciele. Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę wyrzu­cać w oznac­zone miejsca dokonu­jąc ich sor­towa­nia.

8 wrześ­nia nasza wspól­nota będzie przeży­wać Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia NMP. W tym dniu podz­ięku­jemy także za dobrą pogodę i urodzaj, którym Pan Bóg pobło­gosławił nam w tym roku. Gospo­darzami dożynek parafi­al­nych będą mieszkańcy Gardzienic Pier­wszych i Ste­fanówki. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczegól­nych wiosek naszej Parafii przy­go­towali okolicznoś­ciowe wieńce dożynkowe.

a. Mszy św. będzie prze­wod­niczył ks. dr Adam Jaszcz – Kan­clerz Kurii Met­ro­pol­i­tal­nej w Lublinie

b. Przed Mszą św., czyli o godz 11.30 będziemy mogli obe­jrzeć mon­taż słowno-​muzyczny w wyko­na­niu aktorów OPT Gardzienice.

c. Po Mszy św. i Pro­cesji Eucharysty­cznej orga­ni­za­torzy Dożynek zapraszają na Piknik Rodzinny. Nasza radość będziemy wyrażać na wiele sposobów:

• przy dzie­le­niu się chlebem z tegorocznej mąki i innymi wyp­iekami

• przy grillu i pieś­ni­ach biesi­ad­nych i patri­o­ty­cznych

• ośrodek AUDIKA zaofer­uje bezpłatne badanie słuchu

• będą atrakcje dla najmłod­szych

• orga­ni­za­torzy zapraszają także do wzię­cia udzi­ału w loterii fan­towej

W dni­ach 2930 wrześ­nia br. nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do Sank­tu­ar­iów w Bieszczadach. Uczest­ników proszę o wpła­canie 2. raty w wysokości – 260 zł.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Marii i Alek­sandrowi Poł­ciom, Grażynie i Stanisła­wowi Kasprza­kom. W tym tygod­niu sprzą­tanie koś­cioła w sobotę od godz. 8.30. O tę pomoc proszę Państwa: Jolantę Dry­gałę, Alek­san­drę Dry­gałę, Ewę Klusek, Krystynę Flor. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i spadziowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.