XX Niedziela Zwykła 21 sierp­nia 2023 r.

Przeży­wamy 20. Niedzielę Zwykłą. W tym tygod­niu: 24 sierp­nia – święto św. Bartłomieja, 26 sierp­nia – święto Matki Bożej Częstochowskiej.

W niedzielę 3 wrześ­nia o godz. 17.00 Rożaniec Wypominkowy za Zmarłych spoczy­wa­ją­cych na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Na sto­liku z prasą są dostępne kartki wypominkowe. Msza św. na cmen­tarzu o godz. 17.30. Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę wyrzu­cać w oznac­zone miejsca dokonu­jąc ich sor­towa­nia.

8 wrześ­nia nasza wspól­nota będzie przeży­wać Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia NMP. W tym dniu podz­ięku­jemy także za dobrą pogodę i urodzaj, którym Pan Bóg pobło­gosławił nam w tym roku. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczegól­nych wiosek naszej Parafii przy­go­towali okolicznoś­ciowe wieńce dożynkowe.

W ostat­nim tygod­niu na potrzeby naszej parafii wpłynęła ofi­ara indy­wid­u­alna: 100 zł – Ofi­ar­o­dawcy (Wola Gardzienicka),. W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za pomoc i zrozu­mie­nie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Agnieszce, Grze­gor­zowi, Kamili i Zuzan­nie Poł­ciom. W tym tygod­niu sprzą­tanie koś­cioła w sobotę od godz. 8.30. O tę pomoc proszę Państwa: Teresę Agnieszczak, Marię i Alek­san­dra Poł­ciów, Grażynę i Stanisława Kasprza­ków. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzata­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i spadziowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Wiesławę Kwiatek. Za naszą Siostrę będą spra­wowane Msze św.:

12 wrześ­nia godz. 17.30 – (30 dz. po śm.)

12 października godz. 16.00 (pp Gorzkowscy)

10 listopada godz. 16.30 (pp. Kwiatkowie)

i śp. Annę Czar­necką. Za naszą Siostrę będą spra­wowane Msze św.:

18 wrześ­nia godz. 18.00 – (30 dz. po śm.)

16 października godz. 16.00 (c. Mał­gorzata z rodz­iną)

15 listopada godz. 17.00 (pp. Jaro­min­iowie)