XXII Niedziela Zwykła 3 wrześ­nia 2023 r.

Przeży­wamy 22. Niedzielę Zwykłą.

W dzisiejszą I niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Po Mszy św. spra­wowanej o godz. 9.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych. Serdecznie zapraszam, tych którzy tworzą wspól­notę Żywego Różańca w naszej Parafii. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 17.30 na cmen­tarzu. O godz. 17.00 Różaniec za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła na kartkach wypominkowych.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada w piątek 8 wrześ­nia. Msze św. w naszej Parafii o godz. 9.00 i 12.00. W cza­sie liturgii obrzęd poświęce­nia ziarna siewnego. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Gminno-​Parafialne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Gardzienic Pier­wszych i Ste­fanówki. Będę bardzo wdz­ięczny za udział w uroczys­tości odpus­towej i pro­cesji eucharysty­cznej: Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejs­kich i Ochot­niczej Straży Pożarnej, Domowemu Koś­ciołowi, Litur­gicznej Służ­bie Ołtarza, dziew­czynkom syp­ią­cym kwiaty na pro­cesji.

a. Mszy św. będzie prze­wod­niczył ks. dr Adam Jaszcz – Kan­clerz Kurii Met­ro­pol­i­tal­nej w Lublinie

b. Przed Mszą św., czyli o godz 11.30 będziemy mogli obe­jrzeć mon­taż słowno-​muzyczny w wyko­na­niu aktorów OPT Gardzienice.

c. Po Mszy św. i Pro­cesji Eucharysty­cznej orga­ni­za­torzy Dożynek zapraszają na Piknik Rodzinny. Nasza radość będziemy wyrażać na wiele sposobów:

• przy dzie­le­niu się chlebem z tegorocznej mąki i innymi wyp­iekami

• przy grillu i pieś­ni­ach biesi­ad­nych i patri­o­ty­cznych

• ośrodek AUDIKA zaofer­uje bezpłatne badanie słuchu

• będą atrakcje dla najmłod­szych

• Orga­ni­za­torzy zapraszają także do wzię­cia udzi­ału w loterii fan­towej.

We czwartek o godz. 18.30 spotkanie orga­ni­za­torów Dożynek i próba litur­giczna.

W przyszłą niedzielę, 10 wrześ­nia, o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne.

W zakrys­tii, do końca wrześ­nia, prowadz­imy zapisy dzieci, które pragną przys­tąpić do I Komu­nii świętej w naszej wspól­no­cie. Zgod­nie z zalece­ni­ami Kon­fer­encji Episkopatu Pol­ski i Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym i nat­u­ral­nym miejscem przys­tąpi­enia dziecka do I Komu­nii Świętej jest parafia zamieszka­nia. I Komu­nia św. 19 maja 2024 r.

W imie­niu naszej wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za ofi­ary, które wpłynęły na potrzeby Parafii: 300 zł – pp. Milena i Mar­iusz Kasperkowie (Wyg­nanow­ice Kol.), 100 zł – p. Adam Kasprzak (Stryjno Kol.), 100 zł – p. Jan­ina Pezda (Bielecha) Serdecznie dziękuję za pomoc i troskę o naszą Parafię.

W dni­ach 2930 wrześ­nia br. nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do Sank­tu­ar­iów w Bieszczadach. Uczest­ników proszę o wpła­canie 2. raty w wysokości – 260 zł.

We wrześniu chci­ałbym zor­ga­ni­zować kurs dla kandy­datów na min­is­tran­tów. Serdecznie zapraszamy chłopców do włączenia się w Litur­giczną Służbę Ołtarza. Kurs będzie odby­wał się w soboty przed połud­niem (ok. 45 min.). Zapisy kandy­datów w zakrys­tii lub tele­fon­icznie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Jolan­cie i Krzyszto­fowi Dry­gałom, Ewie Klusek i Krystynie Flor. Kom­pozy­cje kwia­towe przy­go­towała Pani Alek­san­dra Dry­gała. We czwartek świą­tynię sprzą­tają Gospo­darze Dożynek, nato­mi­ast na sobotę na godz. 8.30 proszę Państwa: Iwonę, Pio­tra, Jad­wigę Jawors­kich, Alinę i Monikę Gnyp. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i spadziowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzą w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy je na spłatę 3. raty poży­czki, która zaciągnęliśmy na prace związane z ter­mo­mod­ern­iza­cją naszego koś­cioła. Otrzy­ma­cie Państwo „List do Rodzin“, w którym przed­staw­iam stan prac remon­towych i inwest­y­cje w naszej Parafii. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła.

W lipcu br. Parafia, mając na uwadze zmieni­a­jącą się sytu­ację demograficzną naszej wspól­noty, złożyła wniosek w PFRON na real­iza­cję pro­jektu „Dostępna przestrzeń pub­liczna”. W ramach tego pro­jektu chcemy zre­al­i­zować następu­jące zada­nia:

a. toaletę dla niepełnosprawnych z bez­piecznym dostępem z zewnątrz i wewnątrz koś­cioła,

b. kon­fesjonał dla sła­bosłyszą­cych (z pętlą induk­cyjną),

c. cyfrowe nagłośnie­nie koś­cioła (z pętlą induk­cyjną).

31 sierp­nia br. zostal­iśmy zak­wal­i­fikowani przez PFRON do real­iza­cji tego pro­jektu. Wśród pod­miotów koś­ciel­nych wojew­ództwa lubel­skiego zajęliśmy 3 miejsce. PFRON dofi­nan­sowuje pro­jekt w wysokości 80% kosztów kwal­i­fikowanych.