I Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 1. Niedzielę Wielkiego Postu. W okre­sie Wielkiego Postu Koś­ciół naw­iązuje do 40 dni postu Jezusa na pustyni, a także wspom­ina w ten sposób 40-​letnią wędrówkę ludu wybranego z niewoli egip­skiej do Ziemi Obiecanej. Cały ten okres litur­giczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jał­mużny i wzmożonej modlitwy.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – godz. 16.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Godz. 17.00 – Eucharys­tia. I sob­ota miesiąca — godz. 17.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. I niedziela miesiąca — po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30. Dzisiaj przed koś­ciołem zbiórka ofiar do puszki na Car­i­tas, która koor­dynuje pomoc human­i­tarną dla oga­r­niętej wojna Ukrainy. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na cele misyjne.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Ludzi młodych (obecna 6 i 7 klasa), którzy pragną przys­tąpić do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w naszej wspól­no­cie na wiosnę 2024 r. prosimy o zgłosze­nie w zakrys­tii lub tele­fon­icznie. Zgod­nie z decyzją Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym miejscem przys­tąpi­enia do tego sakra­mentu jest parafia miejsca zamieszka­nia kandy­data do bierz­mowa­nia. Na początku Wielkiego Postu rozpoczniemy for­ma­cję kandy­datów do bierz­mowa­nia.

Na potrzeby Parafii wpłynęła ofi­ara indy­wid­u­alna: 1 000 zł – p. Paweł Dzierżak (Wola Gardzienicka). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę.

W tym tygod­niu:

• zakończymy wymi­anę desek na stropie koś­cioła

• wymien­imy zniszc­zone ele­menty kon­struk­cyjne więźby dachowej

• rozpoczniemy przy­go­towanie stropu do mal­owa­nia (ogrze­wanie i susze­nie desek)

• czekamy na pozostałe okna zaopa­tr­zone w mech­a­nizmy do ich otwiera­nia

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Patrycji, Edy­cie, Mar­ius­zowi Chole­wom, Czesławie Poręb­skiej, Aga­cie Winiar­czyk, Jolan­cie i Walde­marowi Kwiatkom, Hen­ryce Krupie. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc i wrażliwe serca. O pomoc przy sprzą­ta­niu koś­cioła proszę w sobotę o godz. 8.30. Państwa: Mał­gorzatę i Dar­iusza Wich­ników, Izę i Pawła Gorzelów, Ange­likę i Ilonę Rudz­ińską, Dorotę For­nal.

Dziękuję Panom Medar­d­owi Miazdze, Stanisła­wowi Sko­rkowi, Jarosła­wowi Sko­rkowi i Stanisła­wowi Gny­powi za poświę­cony czas i pomoc w cza­sie prac remon­towych.