II Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 2. Niedzielę Wielkiego Postu. Ofi­ary składane przez wiernych do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na pomoc dla misjonarzy.

Zapraszamy naszych Parafian do przeży­cia Wielkiego Postu w duchu wyrzeczenia i wzmożonej mod­l­itwy. Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 11.00 zapraszam dzieci i rodz­iców, którzy przy­go­towują się do I Komu­nii św. Po Mszy św. spotkanie infor­ma­cyjne. Bardzo proszę, aby dzieci miały ze sobą tek­sty, które otrzy­mały kilka tygodni temu.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Ludzi młodych (obecna 6 i 7 klasa), którzy pragna przys­tąpić do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w naszej wspól­no­cie na wiosnę 2024 r. prosimy o zgłosze­nie w zakrys­tii lub tele­fon­icznie. Zgod­nie z decyzją Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym miejscem przys­tąpi­enia do tego sakra­mentu jest parafia miejsca zamieszka­nia kandy­data do bierz­mowa­nia.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i „Małego Goś­cia Niedziel­nego“. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym moga je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła do Niedzieli Pal­mowej. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed świę­tami. W zakrys­tii są dostępne baranki wielka­nocne. Dochód z ich sprzedaży jest przez­nac­zony na Car­i­tas.

Na potrzeby Parafii wpłynęła ofi­ara indy­wid­u­alna: 100 zł – Ofi­ar­o­dawca (Stryjno Kolo­nia przy szosie), 200 zł – p. Krystyna Wój­cik (Żegotów), 200 zł – p. Mał­gorzata Grzeszczuk (Wygnanowice)100 zł – p. Teresa Wac (Wyg­nanow­ice), 200 zł – p. Regina Masicz (Stryjno Góry), 1500 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Gardzienice Pier­wsze). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę.

W tym tygod­niu:

• zakończymy uzu­peł­ni­anie szczelin na stropie pianką i szpachlą

• wymien­imy i zaim­preg­nu­jemy zniszc­zone ele­menty kon­struk­cyjne więźby dachowej

• rozpoczniemy przy­go­towanie stropu do mal­owa­nia (ogrze­wanie i susze­nie desek)

• zamon­tu­jemy okna uchylne

• zamon­tu­jemy drzwi wejś­ciowe i do zakrys­tii

1 marca br. zakończyliśmy 40 % remontu koś­cioła parafi­al­nego. Będziemy bardzo wdz­ięczni za każdą ofi­arę indy­wid­u­alną, która pomoże nam w real­iza­cji pod­ję­tych remon­tów i poz­woli Parafii na zachowanie płyn­ności finan­sowej.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Mał­gorza­cie i Dar­ius­zowi Wich­nikom, Krystynie Maciejew­skiej, Pawłowi Gorzelowi, Marii Augusty­niak, Dar­ius­zowi For­nalowi, Ewie Rudz­ińskiej. Państwo złożyli na remont naszej świą­tyni ofi­arę w wysokości – 300 zł. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc i wrażliwe serca. O pomoc przy sprzą­ta­niu koś­cioła proszę w sobotę o godz. 8.30. Państwa: Patrycję i Rafała Świ­etlic­kich, Marzenę i Zdzisława Kasperków, Alek­san­drę, Dominikę i Klaudię Ścibak.

Dziękuję Panom Medar­d­owi Miazdze, Stanisła­wowi Sko­rkowi, Jarosła­wowi Sko­rkowi i Stanisła­wowi Gny­powi, Grze­gor­zowi Gny­powi, Adamowi Szy­bie, Markowi Kowal­czykowi za poświę­cony czas i pomoc w cza­sie prac remon­towych.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Walde­mara Pąśko

22 marca 2023 r. godz. 16.00 – Msza św. w 30. dzień po śmierci

24 kwiet­nia 2023 r. godz. 17.30 (rodz­ina Mar­cza­ków i Oleszków)

Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.