VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 7. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary zbier­ane przed świą­tynią przez­naczamy na „Fun­dusz Wschodni“.

22 lutego – litur­gicznym obcho­dem Środy Popiel­cowej rozpoczy­namy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzę­dem posy­pa­nia głów popi­ołem o godz. 16.30 i 17.00. Na godz. 17.00 – serdecznie zapraszam dzieci przy­go­towu­jące się do I Komu­nii św. Z powodu prac remon­towych nie będzie Mszy świę­tych przed połud­niem. W tym dniu obow­iązuje post ścisły. W okre­sie Wielkiego Postu Koś­ciół naw­iązuje do 40 dni postu Jezusa na pustyni, a także wspom­ina w ten sposób 40-​letnią wędrówkę ludu wybranego z niewoli egip­skiej do Ziemi Obiecanej. Cały ten okres litur­giczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jał­mużny i wzmożonej mod­l­itwy.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30. We wszys­tkie niedziele Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Car­i­tas jako Jał­mużna Wielko­postna.

Ludzi młodych (obecna 6 i 7 klasa), którzy pragną przys­tąpić do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w naszej wspól­no­cie na wiosnę 2024 r. prosimy o zgłosze­nie w zakrys­tii lub tele­fon­icznie. Zgod­nie z decyzją Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym miejscem przys­tąpi­enia do tego sakra­mentu jest parafia miejsca zamieszka­nia kandy­data do bierz­mowa­nia. Na początku Wielkiego Postu rozpoczniemy for­ma­cję kandy­datów do bierz­mowa­nia.

Na potrzeby remontu naszego koś­cioła parafi­al­nego wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne: 100 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Bielecha), 200 zł – p. Sła­womir Poroch (Wyg­nanow­ice). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę.

W poprzed­nią niedzielę wierni złożyli na ogrze­wanie koś­cioła ofi­ary w wysokości – 1490 zł. Serdecznie dzięku­jemy.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Marze­nie, Dar­ius­zowi, Jarosła­wowi, Sebas­tianowi Ole­chom, Krystynie, Elż­biecie i Annie Wich­nik, Mał­gorza­cie Poroch i Wiesła­wowi Krupie. Państwo przekazali na potrzeby Parafii ofi­arę – 300 zł. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc i wrażliwe serca. O pomoc przy sprzą­ta­niu koś­cioła proszę w sobotę o godz. 8.30. Państwa: Patrycję, Edytę, Mar­iusza Cholewów, Czesławę Poręb­ską, Agatę Winiar­czyk, Jolantę i Walde­mara Kwiatków, Hen­rykę i Bog­dana Krupów.

Dziękuję Panom Medar­d­owi Miazdze, Stanisła­wowi Sko­rkowi, Jarosła­wowi Sko­rkowi i Stanisła­wowi Gny­powi za poświę­cony czas i pomoc w cza­sie prac remon­towych.