V Niedziela Zwykła 5 lutego 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 5. Niedzielę Zwykłą.

W tym tygod­niu: 11 lutego – wspom­nie­nie NMP z Lour­des — Świa­towy Dzień Chorego. W naszych mod­l­itwach pamię­ta­jmy o chorych, cier­pią­cych i tych, którzy na podobieństwo dobrego Samary­tan­ina pochy­lają się nad naszym cier­pi­e­niem, leczą i pielęgnują chorych.

Ludzi młodych (obecna 6 i 7 klasa), którzy pragną przys­tąpić do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w naszej wspól­no­cie na wiosnę 2024 r. prosimy o zgłosze­nie w zakrys­tii lub tele­fon­icznie. Zgod­nie z decyzją Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym miejscem przys­tąpi­enia do tego sakra­mentu jest parafia miejsca zamieszka­nia kandy­data do bierz­mowa­nia. Na początku Wielkiego Postu rozpoczniemy for­ma­cję kandy­datów do bierz­mowa­nia.

Na potrzeby Parafii wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne: 500 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Gardzienice) Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę.

Ofi­ary składane przez wiernych w przyszłą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Marii Adamek, Doro­cie Zaborek, Doro­cie Pawlak i Józe­fowi Jareck­iemu. O tę posługę proszę w sobotę o godz. 8.30. Państwa: Agatę Jączyk, Hen­rykę Paster­nak, Urszulę Sko­rek i Renatę Łysakowską.