IV Niedziela Zwykła 29 sty­cz­nia 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 4. Niedzielę Zwykłą.

2 lutego (we czwartek) – uroczys­tość Ofi­arowa­nia Pańskiego (MB Grom­nicznej). Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 17.00. Ofi­ary składane na tacę przez­naczymy na potrzeby zakonów kon­tem­pla­cyjnych. W tym dniu przy­pada rocznica święceń ks. bpa Mieczysława Cisło. W Jego intencji ofi­aru­jemy naszą ufną mod­l­itwę.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – godz. 16.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Godz. 17.00 – Eucharys­tia. I sob­ota miesiąca — godz. 17.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. I niedziela miesiąca — po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych i spotkanie z zela­torkami Żywego Różańca.

Ludzi młodych (obecna 6 i 7 klasa), którzy pragna przys­tąpić do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w naszej wspól­no­cie na wiosnę 2024 r. prosimy o zgłosze­nie w zakrys­tii lub tele­fon­icznie. Zgod­nie z decyzją Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym miejscem przys­tąpi­enia do tego sakra­mentu jest parafia miejsca zamieszka­nia kandy­data do bierz­mowa­nia. Na początku Wielkiego Postu rozpoczniemy for­ma­cję kandy­datów do bierz­mowa­nia.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Elż­biecie i Leszkowi Krupom, Zofii Sza­kule, Justynie Górecznej. Do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w najbliższą sobotę o godz. 8.30 Państwa: Marię Adamek, Dorotę Zaborek i Dorotę Pawlak.

Na potrzeby remontu naszej świą­tyni wpłynęła ofi­ara indy­wid­u­alna – 1 000 zł – pp. Ewy i Medarda Miazgów (Wyg­nanow­ice). Serdecznie dzięku­jemy za pomoc, która pozwala nam na kon­tynu­ację prac ter­mo­mod­ern­iza­cyjnych naszej świą­tyni.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Andrzeja Kaz­imier­czaka

23 lutego 2023 r. godz. 17.00 – Msza św. w 30. dzień po śmierci

Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.