I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022 r.

Przeży­wamy 1. Niedzielę Adwentu. Adwent zachęca nas do oczeki­wa­nia z wiarą i nadzieją na przeży­cie pamiątki nar­o­dzenia Chrys­tusa i na Jego powtórne przyjś­cie przy końcu czasów.

Rozpoczy­namy nowy rok litur­giczny w Koś­ciele. Będziemy go przeży­wali pod hasłem: „Wierzę w Koś­ciół Chrys­tu­sowy“. Ofi­ary składane do puszki we wszys­tkie niedziele Adwentu przez­naczamy na CAR­I­TAS na „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – 16.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia, 17.00 – Eucharys­tia. Zapraszam szczegól­nie dzieci, które pod­jęły dzieło I piątków miesiąca. I sob­ota miesiąca – o godz. 17.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę – Ado­racja Eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Na Mszy św. o godz. 7.30 zostały pobło­gosław­ione opłatki na nasze stoły wig­ili­jne. Opłatki zostaną dostar­c­zone do naszych rodzin przez Panie i Panów Rad­nych. Ofi­ary składane przez wiernych przekazu­jemy na prace remon­towe naszej świą­tyni. Tak jak ustalil­iśmy z Radą Dusz­paster­ską, jest to kwartalna zbiórka ofiar w wysokości 30 zł. Do każdej rodziny Radni dostar­czą po jed­nym kom­ple­cie opłatków. Jeżeli ktoś z Państwa potrze­buje więk­szą ilość opłatków to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o odbieranie opłatków.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką: „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i do którego został dołąc­zony kalen­darz na rok 2023. W zakrys­tii można nabyć świece CAR­I­TAS na nasze stoły wig­ili­jne. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym mogą je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła przed ostat­nią niedzielą Adwentu. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed świę­tami.

Na potrzeby remontu naszego koś­cioła wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne: 500 zł – p. Hen­ryka Rusz­niak (Stryjno I), 300 zł – p. Jan Połeć (Stryjno I), 400 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Lublin), 300 zł – p. Józef Jarecki (Ste­fanówka), 500 zł – p. Bar­bara Lesiewicz (Gardzienice). W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej wyrażam ogromną wdz­ięczność za wrażliwe serca i pomoc mate­ri­alną, która pozwala nam pode­j­mować prace remon­towe.

Dzisiaj mija ter­min zgłasza­nia kandy­datów do Rady Dusz­paster­skiej na kadencję 20232028. W przyszłą niedzielę przed­staw­ie­nie listy kandy­datów. Za dwa tygod­nie głosowanie i wybór rad­nych.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i lipowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

Jest już kalen­darz litur­giczny na przyszły rok. Osoby, które pragną zarez­er­wować ter­min Mszy św. pros­zone są o kon­takt w zakrys­tii.

Serdecznie dziękuję Państwu Annie i Tomas­zowi Kraw­czykom za przy­go­towanie deko­racji adwen­towej. Dziękuję Pan­iom Ninie i Elż­biecie Jaromiń za przy­go­towanie koś­cioła na Adwent.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Pan­iom: Katarzynie Kasperek, Bea­cie Kasperek i Tere­sie Chłopek. O tę posługę w najbliższą sobotę o godz. 8.30 proszę Państwa: Krystynę Dudak, Anetę i Jacka i Bartłomieja Sarzyńs­kich.