II Niedziela Adwentu 4 grud­nia 2022 r.

Przeży­wamy 2. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

We środę – 7 grud­nia — wspom­nie­nie św. Ambrożego – patrona pszczelarzy, we czwartek — 8 grud­nia – Uroczys­tość Niepokalanego Poczę­cia NMP. Msze św. O godz. 9.00 i 17.00. W cza­sie Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświę­cone meda­liki dla dzieci pier­ws­zoko­mu­ni­jnych. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzi­cami.

W ostat­nim cza­sie na potrzeby remontu koś­cioła wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne: 200 zł – pp. Anna i Bolesław Potem­b­scy (Stryjno I), 250 zł – p. Tadeusz Litwin (Stryjno I), 1 000 zł – Ofi­ar­o­dawcy (Gardzienice), 100 zł – p. Helena Grula (Stryjno Kolo­nia). W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej wyrażam ogromną wdz­ięczność za wrażliwe serca i pomoc mate­ri­alną, która pozwala nam pode­j­mować prace remon­towe.

Ofi­ary składane na tacę w przyszłą niedzielę (II miesiąca) przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni. Ciepło w naszym koś­ciele nie pochodzi z pieca, ale z naszych ofi­arnych serc.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i „Małego Goś­cia Niedziel­nego“. W zakrys­tii można nabyć świece CAR­I­TAS na nasze stoły wig­ili­jne. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym mogą je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła przed ostat­nią niedzielą Adwentu.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Krystynie Dudak, Anecie, Jack­owi i Bartłomiejowi Sarzyńskim. O tę posługę w najbliższą sobotę o godz. 8.30 proszę Państwa: Dorotę i Marcina Wrzeszcz, Dorotę Nied­bałę, Bar­barę Lesiewicz i Marzenę Kusy.

Trwa pro­ces wybór rad­nych do Rady Dusz­paster­skiej. Dziękuję wszys­tkim, którzy zgłosili kandy­datów. Wpłynęło 48 zgłoszeń. Lista kandy­datów jest wywies­zona na tabl­icy ogłoszeń.