XXIV Niedziela Zwykła 11 wrześ­nia 2022 r.

Przeży­wamy 24. Niedzielę Zwykłą. Rozpoczy­namy XII Tydzień Wychowa­nia, w cza­sie którego będziemy naszą mod­litewną troską otaczać dzieci, młodzież, nauczy­cieli, kat­e­chetów i wychowaw­ców. Ofi­ary złożone do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Ewan­ge­liza­cji w Środ­kach Masowego Przekazu.

W tym tygod­niu: 14 wrześ­nia – święto Pod­wyższenia Krzyża Świętego.

W każdą niedzielę na godz. 11.00 serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi. Dzisiaj w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęce­nia ple­caków i przy­borów szkol­nych dla uczniów klas I.

W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej pragnę serdecznie podz­iękować wszys­tkim, którzy przy­czynili się do orga­ni­za­cji Uroczys­tości Odpus­towej:

• Staros­tom Dożynek: Pani Agnieszce Tkaczyk i Panu Dar­ius­zowi Basi­akowi, mieszkań­com Stryjno Góry i Anusina, Państwu Rad­nym: Pani Rena­cie Trale, Panu Stanisła­wowi Sko­rkowi i Panu Stanisła­wowi Rybakowi.

• osobom, które przy­go­towały wieńce dożynkowe i kosze z owocami

• członkom Rady Dusz­paster­skiej,

• Pan­iom z Kół Żywego Różańca, Kół Gospodyń Wiejs­kich i Koła Seniorów

• Druhom z OSP

• osobom, które zad­bały o porządek na cmen­tarzu parafi­al­nym i wokół koś­cioła.

Słowa wdz­ięczności kieruję do osób, które posprzą­tały świą­tynię i przy­oz­do­biły ją kwiatami. Z całego serca dziękuję Pani Annie Kraw­czyk.

W zakrys­tii, do końca wrześ­nia, prowadz­imy zapisy dzieci, które pragną przys­tąpić do I Komu­nii świętej w naszej wspól­no­cie. Zgod­nie z zalece­ni­ami Kon­fer­encji Episkopatu Pol­ski i Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym i nat­u­ral­nym miejscem przys­tąpi­enia dziecka do I Komu­nii Świętej jest parafia zamieszka­nia. I Komu­nia św. 28 maja 2023 r.

We wrześniu chci­ałbym zor­ga­ni­zować kurs dla kandy­datów na min­is­tran­tów. Serdecznie zapraszamy chłopców do włączenia się w Litur­giczną Służbę Ołtarza. Kurs będzie odby­wał się w soboty przed połud­niem (0k. 45 min.). Zapisy kandy­datów w zakrys­tii lub tele­fon­icznie.

W dni­ach 1415 października nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do Toru­nia i Liche­nia. Osoby, które zapisały się na piel­grzymkę bardzo proszę o wpłatę zal­iczki w wysokości 200 zł. Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i lipowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej lub po uprzed­nim umówie­niu tele­fon­icznie, a w niedziele sprzedaż miodu także w zakrys­tii.

10. Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Bea­cie i Zbig­niewowi Saw­czukom, Emilii, Stanisła­wowi, Justynie i Kaz­imier­zowi Grocheckim. W sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła Państwa: Justynę, Arka­diusza, Klaudię, Milenę, Dami­ana i Adri­ana Goralów. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

11. Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Mar­i­ana Paster­naka

27 wrześ­nia 2022 r. o godz. 18.30 Msza św w 30 dzień po śmierci