XXIII Niedziela Zwykła 4 wrześ­nia 2022 r.

Przeży­wamy 23. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Caritas.

W dzisiejszą I niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Po Mszy św. spra­wowanej o godz. 9.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych. Serdecznie zapraszam, tych którzy tworzą wspól­notę Żywego Różańca w naszej Parafii. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i o 17.30 na cmen­tarzu. O godz. 17.00 Różaniec za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła na kartkach wypominkowych. Nie ma Mszy św. o godz. 11.00.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada w środę 8 wrześ­nia. Msze św. w naszej Parafii o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W cza­sie liturgii obrzęd poświęce­nia ziarna siewnego. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będa mieszkańcy Stryjno Góry i Anusina. Będę bardzo wdz­ięczny za udział w uroczys­tości odpus­towej i pro­cesji eucharysty­cznej: Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejs­kich i Ochot­niczej Straży Pożarnej. Uroczys­toś­ciom będzie prze­wod­niczył ks. Grze­gorz Woź­niak, pro­boszcz z Siedlisk. Uroczys­tości o godz. 12.00 rozpoczniemy od pow­i­ta­nia chlebem i solą i poświęce­nia wieńców dożynkowych przed koś­ciołem. Następ­nie w towarzys­t­wie Starościny i Starosty Dożynek wejdziemy do świą­tyni i rozpoczniemy Mszę świętą. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie orga­ni­za­torów Dożynek i krótka próba litur­giczna.

W zakrys­tii, do końca wrześ­nia, prowadz­imy zapisy dzieci, które pragną przys­tąpić do I Komu­nii świętej w naszej wspól­no­cie. Zgod­nie z zalece­ni­ami Kon­fer­encji Episkopatu Pol­ski i Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym i nat­u­ral­nym miejscem przys­tąpi­enia dziecka do I Komu­nii Świętej jest parafia zamieszka­nia. I Komu­nia św. 28 maja 2023 r.

W przyszłą niedzielę w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęce­nia tor­nistrów i przy­borów szkol­nych dla dzieci klas pier­wszych. Serdecznie zapraszamy.

W dni­ach 1415 października nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do Toru­nia i Liche­nia. Pro­gram na sto­liku z prasą i na stronie inter­ne­towej Parafii . Uczest­ników proszę o wpłatę zal­iczki (200 zł) do 14 wrześ­nia br.

19 sierp­nia br. nasza Parafia ogłosiła prze­targ na prace związane z ter­mo­mod­ern­iza­cją naszej świą­tyni. Odpowied­nie doku­menty zostały opub­likowane na por­talu konkuren­cyjności i na stronie inter­ne­towej Parafii w zakładce: Ter­mo­mod­ern­iza­cja koś­cioła. Ter­min nadsyła­nia ofert upływa w dniu jutrze­jszym.

We wrześniu chci­ałbym zor­ga­ni­zować kurs dla kandy­datów na min­is­tran­tów. Serdecznie zapraszamy chłopców do włączenia się w Litur­giczną Służbę Ołtarza. Kurs będzie odby­wał się w soboty przed połud­niem (0k. 45 min.). Zapisy kandy­datów w zakrys­tii lub tele­fon­icznie.

We wtorek, przed Odpustem, świą­tynię posprzą­tają mieszkańcy Stryjno Góry i Anusina. W sobotę o godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia Państwa: Beatę i Zbig­niewa Saw­czuków, Emilię, Stanisława, Justynę i Kaz­imierza Grochec­kich.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i lipowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej lub po uprzed­nim umówie­niu tele­fon­icznie, a od następ­nej niedzieli sprzedaż miodu także w zakrys­tii.