XXV Niedziela Zwykła 18 wrześ­nia 2022 r.

Przeży­wamy 25. Niedzielę Zwykłą.

Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 28 maja 2023 roku. Do końca wrześ­nia, bardzo proszę, o zgłaszanie dzieci, które decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii. Spotkanie dla dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii Świętej – niedziela 2 października 2022 r. po Mszy św. godz. 9.00.

Spotka­nia dla narzec­zonych planu­ją­cych zawar­cie Sakra­mentu Małżeństwa – okres Wielkiego Postu 2023 – ter­miny do ustal­e­nia.

Spotka­nia min­is­tran­tów i lek­torów – sob­ota przed ostat­nią niedzielą miesiąca o godz. 11.00. Zapraszamy chłopców którzy chcieliby pełnić tę posługę przy ołtarzu. Spotkanie dla kandy­datów w sobotę 24 wrześ­nia 2022 r. o godz. 11.00.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzają w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy je na prace związane z ter­mo­mod­ern­iza­cją naszego koś­cioła. Otrzy­ma­cie Państwo „List do Rodzin“, w którym przed­staw­iam stan prac remon­towych i inwest­y­cje w naszej Parafii. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła. W przyszłą niedzielę przed­stawię naszym Parafi­anom obsz­erny raport ze stanu przy­go­towań do real­iza­cji ter­mo­mod­ern­iza­cji naszego koś­cioła.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i lipowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej lub po uprzed­nim umówie­niu tele­fon­icznie, a w niedziele sprzedaż miodu także w zakrys­tii.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Justynie, Arka­dius­zowi, Klaudii, Mile­nie, Dami­anowi i Adri­anowi Goralów. W sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła Państwa: Danutę Dumałę, Irenę Dziedzic, Krystynę Cholewę, Bar­barę Grochecką, Jolantę i Jerzego Kaliszów. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Tadeusza Wich­nika. Za naszego Zmarłego Brata będą spra­wowane Msze św.:

10 października 2022 r. o godz. 16.00 (30 dz. po śm.)

10 listopada 2022 r. o godz. 16.30 (p. Alicja Dzadz)

Zmarła także śp. Mirosława Kasprzak. Na prośbę rodziny infor­muję, że pogrzeb naszej Zmarłej Siostry będzie w poniedzi­ałek o godz. 14.00.