XIII Niedziela Zwykła 27 czer­wca 2021 r.

Przeży­wamy dzisiaj 13. Niedzielę Zwykłą.

Zakończyliśmy uroczys­tości Bożego Ciała i Odpustu Parafi­al­nego. Serdecznie dziękuję tym wszys­tkim, którzy pomogli w przy­go­towywa­niu pro­cesji: p. Ninie Jaromiń, druhom OSP, pan­iom z Kół Żywego Różańca, rodzi­nom z Domowego Koś­cioła, dziew­czynkom, które sypały kwiaty, dzieciom i młodzieży z OAZY, min­is­tran­tom i lek­torom.

W tym tygod­niu: 29 czer­wca — uroczys­tość św. Pio­tra i Pawła — Msze św. o godz. 9.00 i 18.00; I piątek miesiące: godz. 17.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia; godz. 18.00 – Msza św. z wys­taw­ie­niem Najświęt­szego Sakra­mentu. I sob­ota miesiąca: godz. 18.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. I niedziela miesiąca. Ado­racja eucharysty­czna a po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

W piątek, 2 lipca o godz. 18.00 ks. Łukasz Wysocki z Zakonu Księży Jezuitów będzie cele­brował Msze świętą Prymi­cyjną. Serdecznie zapraszamy wszys­t­kich naszych Parafian do wspól­nej mod­l­itwy i rados­nego dziękczynienia Panu Bogu za dar kapłaństwa.

10 lipca (sob­ota) orga­nizu­jemy piel­grzymkę do Wąwol­nicy i Kaz­imierza Dol­nego. Piel­grzymka ma charak­ter dziekczynny dzieci i rodz­iców za dar Eucharys­tii w I Komu­nii świętej. Do udzi­ału w naszym piel­grzy­mowa­niu zapraszamy dzieci, które przys­tąpiły do I Komu­nii św. w roku ubiegłym, obec­nym i wszys­t­kich chęt­nych. W pro­gramie zwiedzanie Sank­tu­ar­ium Matki Bożej w Wąwol­nicy, Msza św. w kapl­icy Matki Bożej Kębel­skiej, zwiedzanie Kaz­imierza Dol­nego z prze­wod­nikiem, naw­iedze­nie Sank­tu­ar­ium Matki Bożej Kaz­imierask­iej, zwiedzanie Cen­trum Misyjnego Ojców Białych Mis­jonarzy Afryki w Lublinie i wspólny grill. Koszt udzi­ału w piel­grzymce – 70 zł (przy 45 uczest­nikach). Pro­gram piel­grzymki na sto­liku z prasą. Zapisy w zakrys­tii.

Dzieci i młodzież z naszej wspól­noty uczest­niczą w waka­cyjnej ewan­ge­liza­cji prowad­zonej przez Ruch Światło Życie. Dziękuję tym, którzy wsparli mate­ri­al­nie ten cel: Pani Wójt Gminy Rybczewice Elż­biecie Masicz przekazała 2 000 zł, Pan Bur­mistrz Piask przekazał 3000 zł.

8 wrześ­nia br. Nasza Parafia będzie przeży­wać Odpust ku czci Nar­o­dzenia NMP i Dożynki Parafi­alne. W tym roku gospo­darzami dożynek będą mieszkańcy Stryjno Kolonii w polu i przy szosie.

W dni­ach 1516 października br. Parafia orga­nizuje piel­grzymkę szlakiem św. Jana Pawła II. W pro­gramie zwiedzanie m.in. Sank­tu­ar­ium w Leża­jsku, Markowej (Muzeum Polaków Ratu­ją­cych Żydów w cza­sie II wojny świa­towej), Krakowa, Łagiewnik (Sank­tu­ar­ium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II), Wad­owic (dom rodzinny i muzeum św. Jana Pawła II), Szczyrku i Żywca. Bliższe infor­ma­cje już wkrótce.

21 czer­wca przekaza­l­iśmy pomoc mate­ri­alną Państwu Alicji i Janowi Kotyło poszkodowanym w wyniku pożaru. Z całego serca dzięku­jemy wszys­tkim Dar­czyń­com, za wrażli­wość serca i dar dla poszkodowanych. Dzięku­jemy Panu Markowi Wacowi i wszys­tkim Druhom OSP za koor­dy­nację tej akcji pomocy. W Dekana­cie Piaseckim akcję pomocy przeprowadzil­iśmy w parafi­ach: Trawniki, Biskupice, Oleśniki, Siedliska, Wyg­nanow­ice, Chmiel, Piaski i Oleśniki. Zebrana kwota to – 32 714, 10 zł i 10 Euro. Wkrótce dołączą do nas parafie w Kawęczynie i Częs­to­borow­icach.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Mon­ice Dzi­achan, Magdzie i Prze­mysła­wowi Kuśmier­czykom. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30. Od połowy wrześ­nia będziemy chcieli zmienić sys­tem sprzą­ta­nia naszego koś­cioła. W opar­ciu o deklaracje, które od Państwa otrzy­małem, zostanie przed­staw­iony grafik sprzą­ta­ją­cych. Sprzą­ta­jący będą odpowied­nio wcześniej infor­mowani o ter­minie przy­pada­jącej kole­jki.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Edwarda Grze­si­aka i śp. Marię Sobiesiak. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej mod­l­itwie.