Zesłanie Ducha Świętego 23 maja 2021 r.

Przeży­wamy dzisiaj w liturgii Koś­cioła Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego.

Jest ona obchod­zona na pamiątkę wydarzenia w Wiecz­erniku, 50 dni po Zmartwych­w­sta­niu, gdy na zebranych tam apos­tołów i Maryję zstąpił Duch Święty. Wów­czas Apos­tołowie zaczęli prze­maw­iać w wielu językach oraz otrzy­mali szczególne dary duchowe — charyz­maty. Ofi­ary zbier­ane do puszki przez cały miesiąc maj przez­nac­zone są na Car­i­tas na Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W dzisiejszą niedzielę nasza wspól­nota parafi­alna przezywa wielką uroczys­tość. 12 dzieci przys­tąpiło po raz pier­wszy do Sakra­mentu Eucharys­tii. Oga­r­ni­amy nasza mod­l­itwą dzieci, ich rodz­iców, rodz­iców chrzest­nych i rodziny, które uczest­niczą w tym świę­cie i wydarze­niu. Rodz­i­com, Rodz­i­com Chrzest­nym i Rodzi­nom dzieci pragnę w imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej jak najserdeczniej podz­iękować za dar ołtarza – złoty kielich do spra­wowa­nia Najświęt­szej Ofi­ary. Dziękuję także za pomoc w przy­go­towa­niu dzieci do dzisiejszej uroczys­tości, za kwiaty i deko­rację świą­tyni, porządki w koś­ciele i poza nim. Nade wszys­tko dziękuję za codzi­enny trud wychowa­nia i troskę o wzras­tanie dzieci w wyz­nawanej wierze i oso­biste świadectwo miłości Boga i bliźniego. Dziękuję także za pomoc w przy­go­towa­niu liturgii Pan­iom: Justynie Górecznej, Paulinie Sza­kule, Annie Kraw­czyk i Ninie Jaromiń. Od jutra dzieci przeży­waja Biały Tydzień. W poszczególne dni o godz. 18.00 będziemy z wdz­ięcznoś­cią mod­lić się za tych, którzy pomogli nam w drodze na spotkanie z Panem Jezusem obec­nym w Eucharys­tii.

W tym tygod­niu: jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Koś­cioła. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

Próby litur­giczne dla młodzieży przy­go­towu­jącej się do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia: w czwartek i w piątek o godz. 18.30. Obec­ność obow­iązkowa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i Rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia Rocznicy I Komu­nii świętej.

W niedzielę, 13 czer­wca, po wcześniejszej kon­sul­tacji z Radą Dusz­paster­ską, przed­stawię spra­woz­danie z Wiz­yty Dusz­paster­skiej i zapoz­nam z planami dusz­paster­skimi i remon­towymi w bieżą­cym roku. Spotkanie Rady Dusz­paster­skiej 7 czer­wca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Rodz­i­com dzieci pier­ws­zoko­mu­ni­jnych. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

20.05.2021 r., w nocy, wybuchł pożar w gospo­darst­wie Państwa Kotyło w miejs­cowości Stryjno Pier­wsze, gmina Rybczewice. Spłonęły budynki gospo­dar­cze, 2 garaże oraz sprzęt rol­niczy: ciąg­nik Kub­ota, 2 opryski­wacze „Ślęza”, roz­drab­ni­acz do koszenia trawy, 2 rozsiewacze do nawozów, 2 samo­chody osobowe, zbiornik na paliwo i inny sprzęt gospodarczy.Straty są bardzo duże i rodz­ina nie jest w stanie sprostać czeka­ją­cym ją wydatkom związanym z dal­szym prowadze­niem gospo­darstwa. Potrzebna pomoc ludzi dobrej woli.

Trwają roz­mowy, aby sko­or­dynować pomoc w ramach Parafii Dekanatu Piaseck­iego. O taka pomoc zwró­cil­iśmy się także do Car­i­tas Archi­diecezji. W przyszłą niedzielę poin­for­mują w jakich ter­mi­nach w poszczegól­nych parafi­ach naszego Dekanatu Piaseck­iego będą zbier­ane dobrowolne ofi­ary na pomoc poszkodowanym. Już teraz dziękuję Druhom OSP, Zrzesze­niu Stryjno-​Sad, członkom Rady Dusz­paster­skiej, sąsi­adom i wszys­tkim ludziom wrażli­wego serca za okazaną doty­chczas pomoc Rodzinie Państwa Kotyło.