Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej 30 maja 2021 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej. Ofi­ary zbier­ane do puszki przez cały miesiąc maj przez­nac­zone są na Car­i­tas na Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – godz. 17.00 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Godz. 18.00 – Eucharys­tia. I sob­ota miesiąca — godz. 18.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. I niedziela miesiąca — po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby dołączyć do wspól­noty Żywego Różańca

3 czer­wca (czwartek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Domowego Koś­cioła, dzieci, które sypią kwiaty i niosą emblematy religi­jne, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Mieszkańców poszczegól­nych wiosek proszę o przy­go­towanie ołtarzy. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie będzie uczest­niczył w pro­cesji eucharysty­cznej. 1 czer­wca (wtorek) o godz. 18.30 – próba dla dzieci syp­ią­cych kwiaty na pro­cesji.

Próby litur­giczne dla młodzieży przy­go­towu­jącej się do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia: w poniedzi­ałek i środę. 18.30. W piątek od godz. 18.30 – Sakra­ment Pokuty dla kandy­datów do Bierz­mowa­nia, rodz­iców i świad­ków. Po spowiedzi świętej próba litur­giczna wraz ze świad­kami. 5 czer­wca o godz. 12.00 Ks. Arcy­biskup Stanisław Budzik udzieli Sakra­mentu Bierz­mowa­nia 22 kandydatom z naszej wspól­noty parafi­al­nej.

W niedzielę, 13 czer­wca, po wcześniejszej kon­sul­tacji z Radą Dusz­paster­ską, przed­stawię spra­woz­danie z Wiz­yty Dusz­paster­skiej i zapoz­nam z planami dusz­paster­skimi i remon­towymi w bieżą­cym roku. Spotkanie Rady Dusz­paster­skiej 7 czer­wca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie. Mija 5 lat od dnia, kiedy nom­i­nacją Księdza Arcy­biskupa zostałem skierowany do posługi w tute­jszej Parafii. Tak jak zapowiadałem, po upły­wie 5 lat poproszę Państwa Rad­nych o ocenę mojego doty­chcza­sowego posługi­wa­nia wśród was.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Tadeuszowi Kosier­bowi, Mieczysła­wowi Wój­cikowi, Zuzan­nie Olech, Jolan­cie Pezdzie, Alfredzie Rudz­ińskiej i Kaz­imierze Olech. Sprzą­tanie koś­cioła w tym tygod­niu: wtorek – od godz. 18.30 – rodz­ice dzieci przeży­wa­ją­cych Rocznicę I Komu­nii świętej; piątek – od godz. 9.00 – rodz­ice kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Rodz­iców gorąco proszę o pomoc przy wykosze­niu trawy wokół koś­cioła.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją rozpoczy­namy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów będziemy mod­lić się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. W wyz­nac­zonych miejs­cach proszę przy­go­tować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę świę­coną i kropidło. Przy­jeżdżam swoim samo­cho­dem. Jeśli w danym dniu będzie padał deszcz, w porozu­mie­niu z Pani­ami i Panami Rad­nymi wyz­naczymy inny ter­min.

7 czer­wca (poniedzi­ałek) – godz. 17.00BUJAN­ICA

8 czer­wca (wtorek) – godz. 18.45WOLA GARDZIENICKA

9 czer­wca (środa) – godz. 16.30STE­FANÓWKA

9 czer­wca (środa) – godz. 18.45FELIN, CHOINY, MAJ­DAN POLICKI

11 czer­wca (piątek) – godz. 18.45WYG­NANOW­ICE

12 czer­wca (sob­ota) – godz. 16.30KOLO­NIA WYG­NANOW­ICE

12 czer­wca (sob­ota) godz. 18.45GARDZIENICE (przy świ­etl­icy)

20.05.2021 r., w nocy, wybuchł pożar w gospo­darst­wie Państwa Kotyłów w miejs­cowości Stryjno Pier­wsze, gmina Rybczewice. Spłonęły budynki gospo­dar­cze, 2 garaże oraz sprzęt rol­niczy. Straty są bardzo duże i rodz­ina nie jest w stanie sprostać czeka­ją­cym ją wydatkom związanym z dal­szym prowadze­niem gospo­darstwa. Potrzebna pomoc ludzi dobrej woli. Na nasz apel odpowiedzi­ało 7 parafii Dekanatu Piaseck­iego. W naszej Parafii taka zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym zostanie przeprowad­zona 13 czer­wca po wszys­t­kich Mszach Świę­tych. Z serca dziękuję druhom OSP za koor­dynowanie tej akcji pomocy.