Wniebow­stąpi­e­nie Pańskie 16 maja 2021 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Wniebow­stąpi­enia Pańskiego. Ofi­ary zbier­ane do puszki przez cały miesiąc maj przez­nac­zone są na Car­i­tas na Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dzisiaj po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia Rocznicy I Komu­nii świętej. Rocznica I Komu­nii świętej w uroczys­tość Bożego Ciała o godz. 11.00.

Przez cały miesiąc maj w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej o godz. 18.30, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

Próby litur­giczne dla dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii św.: środa (19 maja) i piątek (21 maja) o godz. 17.00.

22 maja (w sobotę) – o godz. 9.00 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia dla dzieci, rodz­iców, rodz­iców chrzest­nych i rodzin. Od godz. 11.00 – rozpoczniemy sprzą­tanie i przy­ozd­abi­anie naszej świą­tyni na Uroczys­tość I Komu­nii św., która będzie w przyszłą niedzielę w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo proszę aby osoby nie związane bezpośred­nio z tą uroczys­toś­cią wybrały Msze św. o godz. 7.30 lub 9.00.

Kon­tynu­u­jemy, przełożoną z powodu pan­demii, wiz­ytę dusz­paster­ską. W tym roku prze­b­iega ona z zachowaniem zasad reżimu san­i­tarnego, to znaczy:

a. dys­tans – dezyn­fekcja – maseczka

b. nie będę mógł odwiedzić rodzin, które są na kwaran­tan­nie lub w izo­lacji

c. jeżeli jest taka możli­wość spotkanie ma miejsce na zewnątrz domu

W cza­sie tego spotka­nia wierni będą mogli zarez­er­wować ter­min Mszy św. Zachę­cam, aby każda rodz­ina, na miarę swoich wrażli­wości, zamówiła przy­na­jm­niej jedną Mszę św. i ofi­arowała ją za żywych (Jubileusze Małżeńskie, dni Imienin i Urodzin) lub za Zmarłych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

Porządek wiz­yty dusz­paster­skiej:

17 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – BUJAN­ICA I STRYJNO DRUGIE (p. Witold Wąsik)

18 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – FELIN PRZY SZOSIE

19 maja 2021 r. (od godz. 12.00) – FELIN POD LASEM, CHOINY, MAJ­DAN POLICKI

20 maja 2021 r. (od godz. 9.00) — STRYJNO DRUGIE (p. Anna Kolano)

20 maja 2021 r. (od godz. 14.00) – STRYJNO KOLO­NIA W POLU

21 aja 2021 r. (od godz. 9.00) – STRYJNO KOLO­NIA PRZY SZOSIE

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Bar­barze, Agnieszce i Woj­ciechowi Kasicza­kom, Jolan­cie Łykus, Stanisławie i Markowi Sza­łkom. W najbliższą sobotę świą­tynię sprzą­tają Rodz­ice dzieci pier­ws­zoko­mu­ni­jnych.

W poprzed­nia niedzielę wierni złożyli ofi­ary na ogrze­wanie świą­tyni w wysokości 1360 zł.