VI Niedziela Wielka­nocna 9 maja 2021 r. r.

Przeży­wamy dzisiaj VI Niedzielę Wielka­nocną. Ofi­ary zbier­ane do puszki przez cały miesiąc maj przez­nac­zone są na Car­i­tas na Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W tym tygod­niu: 14 maja – święto św. Macieja Apos­toła.

W przyszłą niedzielę, 16 maja, po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia Rocznicy I Komu­nii świętej. Rocznica I Komu­nii świętej w uroczys­tość Bożego Ciała o godz. 11.00.

Przez cały miesiąc maj w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej o godz. 18.30, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

Próby litur­giczne dla dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii św.: wtorek (11 maja) i czwartek (13 maja) o godz. 17.00. Bardzo proszę o obec­ność.

23 maja o godz. 11.00 – uroczys­tość I Komu­nii świętej. Bardzo proszę aby osoby nie związane bezpośred­nio z tą uroczys­toś­cią wybrały Msze św. o godz. 7.30 lub 9.00.

W tym roku chcemy rozpocząć prace związane z wymi­aną krzyża misyjnego. Stary krzyż zostanie odczyszc­zony i umieszc­zony na cmen­tarzu parafi­al­nym. Wymi­anę krzyża chcemy połączyć z aranżacją terenu wokół niego​.Na ten cel wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne: 200 zł – p. Czesława Poręb­ska (Gardzienice), 100 zł – p. Ewa Poroch (Gardzienice), 400 zł – Ofoar­o­daw­czyni (Gardzienice), 1000 zł – pp. Jolanta i Leszek Łyku­sowie (Żegotów), 400 zł – pp. Mar­i­anna i Alek­sander Pezda (Żegotów), 100 zł – pp. Patrycja i Rafał Świ­etliccy (Wyg­nanow­ice), 200 zł – Mar­i­anna i Czesław Ciepielowie (Stryjno Góry), 100 zł – pp. Monika i Łukasz Sztorc (Maj­dan Policki), 200 zł — pp. Dorota i Leszek Winiar­czykowie (Gardzienice), 200 zł– pp. Mar­i­ola i Andrzej Rozwałkowie (Gardzienice). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą Parafię.

Kon­tynu­u­jemy, przełożoną z powodu pan­demii, wiz­ytę dusz­paster­ską. W tym roku prze­b­iega ona z zachowaniem zasad reżimu san­i­tarnego, to znaczy:

a. dys­tans – dezyn­fekcja – maseczka

b. nie będę mógł odwiedzić rodzin, które są na kwaran­tan­nie lub w izo­lacji

c. jeżeli jest taka możli­wość spotkanie ma miejsce na zewnątrz domu

d. jestem zaszczepi­ony prze­ciw COVID-​19 pod­wójną dawką szczepi­onki

Odwiedziny dusz­paster­skie mają charak­ter domowej liturgii. Wita­jąc się słowami „pokój temu domowi” kapłan życzy, aby stale był w tym domu obecny Chrys­tus, który przy­chodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Po tym pozdrowie­niu następuje mod­l­itwa o bło­gosław­ieństwo Boże dla całej rodziny i obrzęd bło­gosław­ieństwa mieszka­nia z pokropi­e­niem wszys­t­kich obec­nych wodą świę­coną. Jest to także czas na roz­mowę dusz­pasterza z wiernymi, przed­staw­ie­nie księdzu rodzin­nych radości i prob­lemów.

W cza­sie tego spotka­nia wierni będą mogli zarez­er­wować ter­min Mszy św. Zachę­cam, aby każda rodz­ina, na miarę swoich wrażli­wości, zamówiła przy­na­jm­niej jedną Mszę św. i ofi­arowała ją za żywych (Jubileusze Małżeńskie, dni Imienin i Urodzin) lub za Zmarłych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

Porządek wiz­yty dusz­paster­skiej:

10 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – KOLO­NIA WYG­NANOW­ICE

10 maja 2021 r. (od godz. 15.00) – GARDZIENICE (domy p. Wikiry do świ­etl­icy)

11 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – WOLA GARDZIENICKA (p. Nina Jaromiń)

12 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – WOLA GARDZIENICKA (p. Marzena Kamola)

13 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – STRYJNO GÓRY (całość)

14 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – STRYJNO PIER­WSZE

15 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – ANUSIN

17 maja 2021 r. (od godz. 9.00) – BUJAN­ICA I STRYJNO II (p. Witold Wąsik)

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Emilii Grocheck­iej, Justynie Grocheck­iej, Justynie Goral i Danu­cie Dumale. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

Ofi­ary zbier­ane na tacę w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.