Uroczys­tość Zmartwych­w­sta­nia Pańskiego 12 kwiet­nia 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Zmartwych­w­sta­nia Pańskiego.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję Rodzinie z naszej Parafii za ofi­arowanie nowej mon­strancji, a także naszym Parafi­ankom za ofi­arowanie nowej fig­ury Pana Jezusa do Bożego Grobu.Dziękuję pomoc w przy­go­towa­niu god­nego przeży­cia Świąt Wielka­noc­nych: Państwu Annie i Tomas­zowi Kraw­czykom, Grze­gor­zowi Kraw­czykowi, Elż­biecie i Zbig­niewowi Jaro­min­iom, Ninie Jaromiń, za pomoc przy deko­racji ciem­nicy, Bożego Grobu i ołtarza. Dziękuję rodzinie Państwa Miazgów za ofi­arowanie Paschału. Dziękuje osobom, które zad­bały o porządek wokół koś­cioła parafi­al­nego i na cmen­tarzu. Dziękuję Pani Magdzie Kuśmier­czyk za ser­wis fotograficzny na stronę inter­ne­towa Parafii.

Przyszła II Niedziela Wielka­nocna, z woli samego Pana Jezusa wyrażonej w objaw­ieni­ach, jakie miała św. S. Faustyna, przeży­wana jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione dla całego Koś­cioła przez św. Jana Pawła II i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po zakończe­niu cel­e­bracji litur­gicznej w mod­l­itwie Koronką będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie i dla Koś­cioła, naszej Ojczyzny, wspól­noty parafi­al­nej i naszych rodzin.

Przez okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie składali ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu. Zebral­iśmy 460 zł. 720 zł kosz­towały kwiaty i mate­ri­ały deko­ra­cyjne. Braku­jąca kwota została pokryta z innych ofiar indy­wid­u­al­nych.

Parafia zakupiła 1200 litrów oleju grzew­czego za kwotę 3000 zł.

Pragnę z całego serca podz­iękować wszys­tkim Parafi­anom i Goś­ciom, którzy w tym trud­nym dla wszys­t­kich cza­sie epi­demii otwier­ają swoje serca, aby wspomóc naszą wspól­notę parafi­alną. Czynią to poprzez mod­l­itwę, gesty miłości bliźniego i pomoc mate­ri­alną. Parafia wciąż funkcjonuje. W ostat­nim cza­sie utwardzil­iśmy tłuczniem wjazd na cmen­tarz. Na tel cel wydal­iśmy 1500 zł z Fun­duszu Cmen­tarnego. Dziękuję Panu Pawłowi Gorzelowi za pomoc przy tym przed­sięwz­ię­ciu. Wraz z ogłosze­niem stanu epi­demicznego nie zbier­amy żad­nych ofiar w cza­sie spra­wowanej Mszy świętej. Zostały także zaw­ies­zone wszelkie inne zbiórki ofiar na tere­nie Parafii.

Osoby, które kieru­jąc się odpowiedzial­noś­cią za funkcjonowanie naszej wspól­noty, chci­ałyby ją wesprzeć mate­ri­al­nie, mogą to uczynić:

– pozostaw­ia­jąc dobrowolną ofi­arę w skar­bonie w koś­ciele

– wpła­ca­jąc dobrowolną ofi­arę na rachunek Parafii w BS w Rybczewicach

06 8689 0007 1003 0192 2000 0010 (z zaz­nacze­niem: na cele kultu religi­jnego)

Na potrzeby Parafii wpłynęły następu­jące ofi­ary: 200 zł – p. Jolanta Łykus, 200 zł — p. Zbig­niew Chołyk, 100 zł – p. Aneta Dąb­ska (Kol. Stryjno), 300 zł – p. Stanisław Ostański (Kol. Stryjno), 100 zł – p. Anna Gnaś (Lublin), 200 zł — p. Lucyna Mon­tusiewicz (Wyg­nanow­ice), 500 zł — Ofi­ar­o­dawca (Żegotów). W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za te gesty sol­i­darności i odpowiedzial­ności za naszą Parafię.

Dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Mał­gorza­cie Trale, Reginie Masicz, Doro­cie Sko­rek, Iwonie Kocz­marze i Mar­cie Gnyp.

W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Edmunda Wój­cika i śp. Dami­ana Kozaka. Pole­ca­jmy Zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu w naszej ufnej mod­l­itwie.