II Niedziela Wielka­nocna 19 kwiet­nia 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną.

Dzisiejsza niedziela, z woli samego Pana Jezusa wyrażonej w objaw­ieni­ach, jakie miała św. Sios­tra Faustyna, przeży­wana jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione dla całego Koś­cioła przez św. Jana Pawła II i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po zakończe­niu cel­e­bracji litur­gicznej w mod­l­itwie Koronką będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla Koś­cioła, naszej Ojczyzny, wspól­noty parafi­al­nej i naszych rodzin. Dzisiaj przy­pada patronalne święto Car­i­tas.

Od jutra, tj. 20 kwiet­nia 2020 r. do odwoła­nia, obow­iązują nas nowe zasady na czas pan­demii koron­awirusa:

• we Mszach świę­tych w niedziele i dni powszed­nie może uczest­niczyć maksy­mal­nie 30 osób (liczba nie uwzględ­nia min­is­tran­tów, lek­torów, organ­isty itp.). To ogranicze­nie doty­czy także pogrze­bów.

• w koś­ciele i poza nim proszę o zachowanie odległości min­i­mum 2 metry pomiędzy osobami

• wchodząc do świą­tyni dokład­nie dezyn­feku­jemy ręce płynem, który jest przy wejś­ciu do koś­cioła

• maseczkę ochronną zachowu­jemy na twarzy w cza­sie trwa­nia całej Mszy św.

Ze względu na ograniczenia spowodowane cza­sem pan­demii, prag­nąc dać wiernym możli­wość uczest­niczenia we Mszy świętej, od najbliższej niedzieli do odwoła­nia, wprowadzam w niedziele i święta dodatkową Mszę św. o godz. 12.00. W naszej świą­tyni Msze święte są cele­browane o godz.: 7.30; 9.00; 11.00 i 12.00.

Pragnę z całego serca podz­iękować wszys­tkim Parafi­anom i Goś­ciom, którzy w tym trud­nym dla wszys­t­kich cza­sie epi­demii otwier­ają swoje serca, aby wspomóc naszą wspól­notę parafi­alną. Czynią to poprzez mod­l­itwę, gesty miłości bliźniego i pomoc mate­ri­alną. Parafia wciąż funkcjonuje. W ostat­nim cza­sie utwardzil­iśmy tłuczniem wjazd na cmen­tarz. Na tel cel wydal­iśmy 1500 zł z Fun­duszu Cmen­tarnego. Dziękuję Panu Pawłowi Gorzelowi za pomoc przy tym przed­sięwz­ię­ciu. Zakupil­iśmy także 1200 l oleju grzew­czego za kwotę 3000 zł.

Osoby, które kieru­jąc się odpowiedzial­noś­cią za funkcjonowanie naszej wspól­noty, chci­ałyby ją wesprzeć mate­ri­al­nie, mogą to uczynić:

– pozostaw­ia­jąc dobrowolną ofi­arę w skar­bonie w koś­ciele

– wpła­ca­jąc dobrowolną ofi­arę na rachunek Parafii w BS w Rybczewicach

06 8689 0007 1003 0192 2000 0010 (z zaz­nacze­niem: na cele kultu religi­jnego)

Na potrzeby Parafii wpłynęły następu­jące ofi­ary: 100 zł – Elż­bi­eta Jaromiń (Wola Gardzienicka), 200 zł – pp. Emilia i Stanisław Grocheccy (Żegotów), 100 zł – p. Stanisław Gnyp (Kol. Wyg­nanow­ice), 100 zł – p. Piotr Niedźwiadek (Stryjno I), 500 zł – pp. Grażyna i Szczepan Zarębowie (Lublin), 100 zł – p. Andrzej Rozwałka (Stryjno Kolo­nia), 200 zł – Ofi­ar­o­dawca (Piaski).

W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za te gesty sol­i­darności i odpowiedzial­ności za naszą Parafię. Państwa pomoc sprawia, że nasza Parafia może funkcjonować na doty­chcza­sowych zasadach, pomimo bardzo trud­nej sytu­acji wywołanej epi­demią koron­awirusa.

Do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 8.30.