Niedziela Męki Pańskiej 5 kwiet­nia 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej.

Dzisiejsza Niedziela Pal­mowa jest pamiątką tri­um­fal­nego wjazdu Pana Jezusa do Jero­zolimy. Rozpoczyna w życiu Koś­cioła czas, kiedy wspom­i­namy wydarzenia zbaw­cze: mękę, śmierć i chwalebne zmartwych­w­stanie Pana Jezusa, czyli Triduum Paschalne.

O sposo­bie przeży­wa­nia Wielkiego Tygod­nia infor­mu­jemy na stronie inter­ne­towej: www​.parafi​awyg​nanow​ice​.pl

WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia Sakra­mentu Eucharys­tii i Kapłaństwa. Msza św. Wiecz­erzy Pańskiej o godz. 18.00. Po zakońc­zonej Mszy św. prze­niesie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu do Ołtarza Wys­taw­ienia.

WIELKI PIĄTEK – dzień, kiedy wspom­i­namy mękę i śmierć Pana Jezusa. W tym dniu Koś­ciół nie sprawuje Eucharys­tii. Obow­iązuje post ścisły. O godz. 17.30 – Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 – litur­gia Wielkiego Piątku. Po zakońc­zonej liturgii prze­niesie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu do Bożego Grobu.

WIELKA SOB­OTA – Ze względu na stan epi­demii nie ma obrzędu poświęce­nia pokar­mów wielka­noc­nych. O godz. 18.00 – rozpoczniemy Mszę świętą Wig­ilii Paschal­nej od bło­gosław­ieństwa nowego paschału. W cza­sie liturgii dokon­amy poświęce­nia wody chrz­ciel­nej i odnow­imy przyrzeczenia chrz­cielne. Tego wiec­zoru zabrzmi radosne Alleluja. Niech radość wielka­noc­nych dzwonów napeł­nia nasze serca nadzieją na lep­sze jutro.

NIEDZIELA ZMARTWYCH­W­STA­NIA – Msze św. o godz. 6.00, 9.00 i 11.00.

Sto­su­jąc się do roz­porządzenia Min­is­tra Zdrowia, iż w jed­nym miejscu nie może zna­j­dować się więcej niż 5 osób, co doty­czy również obiek­tów sakral­nych i spra­wowanych w nich Mszy Św. i nabożeństw infor­muję, że pier­wszeństwo uczest­niczenia w liturgii mają ci, którzy zamówili intencje na danej Mszy św.

Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia TYLKO po wcześniejszym umówie­niu tele­fon­icznie. W przy­padku pogrze­bów o udział w liturgii proszę tylko najbliższą rodz­inę.

Kance­laria Parafii jest czynna w godz. 17.3019.00. Proszę o ogranicze­nie załatwia­nia spraw kance­laryjnych tylko do tych koniecznych i niezbęd­nych. Odwiedziny chorych tylko w sytu­ac­jach zagroże­nia życia.

Nasz koś­ciół parafi­alny pozostanie otwarty poza liturgią (godz. 9.0018.00), do mod­l­itwy oso­bis­tej o wygaśnię­cie epi­demii, zdrowie dla chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i per­son­elu medy­cznego, a także dla wszys­t­kich służb san­i­tarnych. Wejś­cie tylko głównymi drzwiami.

Na prośbę Prze­wod­niczącego Episkopatu Pol­ski, abpa Stanisława Gądeck­iego, każdego dnia o godz. 20.30 – bez udzi­ału wiernych – będę mod­lił się na Różańcu. W tym samym cza­sie wszyscy wierni proszeni są, aby w swoich rodz­i­nach odmaw­iali różaniec w duchowej łączności z kapłanami i osobami kon­sekrowanymi.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Bar­barze i Janus­zowi Gąsiorom, Zofii Bobel, Tere­sie Wój­cik, Boże­nie Sidor. Dziękuję także przed­staw­icielom wiosek za uporząd­kowanie placu wokół świą­tyni.

W tym tygod­niu proszę o sprzą­tanie koś­cioła we środę po połud­niu od godz. 14.30.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Czesławę Zając. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych z naszych rodzin w ufnej mod­l­itwie.