V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj 5. Niedzielę Wielkiego Postu.

W tym tygod­niu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 16.30.

Rekolekcje wielko­postne zostały odwołane. Msze św. będą cele­browane według zmienionego porządku.

Przyszła niedziela nazy­wana w liturgii Koś­cioła Niedzielą Męki Pańskiej lub Niedzielą Pal­mową jest pamiątką tri­um­fal­nego wjazdu Pana Jezusa do Jero­zolimy. Rozpoczyna w życiu Koś­cioła Wielki Tydzień, kiedy wspomn­i­namy wydarzenia zbaw­cze: mękę, śmierć i chwalebne zmartwych­w­stanie Pana Jezusa.

Sto­su­jąc się do roz­porządzenia Min­is­tra Zdrowia, iż w jed­nym miejscu nie może zna­j­dować się więcej niż 5 osób, co doty­czy również obiek­tów sakral­nych i spra­wowanych w nich Mszy Św. i nabożeństw infor­muję, że pier­wszeństwo uczest­niczenia w liturgii mają ci, którzy zamówili intencje na danej Mszy św. W przy­padku pogrze­bów o udział w liturgii proszę tylko najbliższą rodz­inę.

Kance­laria Parafii jest czynna w godz. 17.3019.00. Proszę o ogranicze­nie załatwia­nia spraw kance­laryjnych tylko do tych koniecznych i niezbędnych.Odwiedziny chorych tylko w sytu­ac­jach zagroże­nia życia.

Do odwoła­nia zaw­ieszam spotka­nia grup parafi­al­nych oraz dzieci przy­go­towu­ją­cych się do Pier­wszej Komu­nii Św. i młodzieży bierz­mowanej.

Nasz koś­ciół parafi­alny pozostanie otwarty poza liturgią (godz. 9.0018.00), do mod­l­itwy oso­bis­tej o wygaśnię­cie epi­demii, zdrowie dla chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i per­son­elu medy­cznego, a także dla wszys­t­kich służb san­i­tarnych. Wejś­cie tylko głównymi drzwiami.

Na prośbę Prze­wod­niczącego Episkopatu Pol­ski, abpa Stanisława Gądeck­iego, każdego dnia o godz. 20.30 – bez udzi­ału wiernych – będę mod­lił się na Różańcu. W tym samym cza­sie wszyscy wierni proszeni są, aby w swoich rodz­i­nach odmaw­iali różaniec w duchowej łączności z kapłanami i osobami kon­sekrowanymi.