XXV Niedziela Zwykła 22 wrześ­nia 2019 r.

Przeży­wamy 25. Niedzielę Zwykłą.

Pro­gram dusz­paster­ski w 20192020 r.:

a. Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 31 maja 2020 roku. Do końca wrześ­nia, bardzo proszę, o zgłaszanie dzieci, które decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii. Spotka­nia dla dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii Świętej – niedziela 6 października 2019 r. po Mszy św. godz. 9.00.

b. 13 czer­wca 2020 r. (sob­ota) Ksiądz Arcy­biskup udzieli Sakra­mentu Bierz­mowa­nia naszej młodzieży (klasy VII i VIII). Spotkanie for­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców w przyszłą niedzielę 29 wrześ­nia po Mszy św. o godz. 9.00. (zmi­ana ter­minu)

c. spotka­nia dla narzec­zonych planu­ją­cych zawar­cie Sakra­mentu Małżeństwa – okres Wielkiego Postu 2020 – ter­miny do ustal­e­nia.

d. spotka­nia min­is­tran­tów i lek­torów – sob­ota przed ostat­nią niedzielą miesiąca o godz. 16.00. Zapraszamy chłopców którzy chcieliby pełnić tę posługę przy ołtarzu.

e. spotka­nia oazowe dla dzieci – w piątki w świ­etl­icy w Gardzieni­cach (godz­ina do ustal­e­nia)

f. W dni­ach 25 kwiet­nia – 2 maja 2020 r. Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny w Dolomity i do Toskanii. Spotkanie infor­ma­cyjne dla wyjeżdża­ją­cych odbyło się w ubiegłą niedzielę. Osoby, które były nieobecne bardzo proszę o kon­takt indy­wid­u­alny w zakrys­tii.

Nasza Parafia złożyła wniosek do NFOŚiGW w Warsza­wie o dofi­nan­sowanie do ter­mo­mod­ern­iza­cji budynku koś­cioła. Oczeku­jemy na roz­pa­trze­nie wniosku. W ramach mod­ern­iza­cji zamierzamy:

• wymi­anę i docieple­nie stropu

• docieple­nie ścian

• mon­taż ogrze­wa­nia na gaz

• insta­lację pan­eli fotowoltaicznych do zasi­la­nia ogrze­wa­nia elek­trycznego w zakrys­tii

• wymi­anę sto­larki oki­en­nej i drzwi

• odwod­nie­nie i izo­lację fun­da­men­tów

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Doro­cie Winiar­czyk, Zofii Sza­kule i Joan­nie Rubaj.