XXIV Niedziela Zwykła 15 wrześ­nia 2019 r.

Przeży­wamy 24. Niedzielę Zwykłą.

Rozpoczy­namy IX Tydzień Wychowa­nia, w cza­sie którego będziemy naszą mod­litewna troską otaczać dzieci, młodzież, nauczy­cieli, kat­e­chetów i wychowaw­ców. Ofi­ary złożone do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Ewan­ge­liza­cji w Środ­kach Masowego Przekazu.

W każdą niedzielę na godz. 11.00 serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi. Dzisiaj w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęce­nia ple­caków i przy­borów szkol­nych dla uczniów klas I.

W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej pragnę serdecznie podz­iękować wszys­tkim, którzy przy­czynili się do orga­ni­za­cji Uroczys­tości Odpus­towej:

• Staros­tom Dożynek i mieszkań­com Stryjno Drugie, Państwu Rad­nym: Pani Annie Kolano i Panu Witoldowi Wąsikowi,

• osobom, które przy­go­towały wieńce dożynkowe i kosz z owocami z: Gardzienic, ze Stryjno Drugie.

• członkom Rady Parafi­al­nej,

• Pan­iom i Panom z Kół Żywego Różańca

• Druhom z OSP

• min­is­tran­tom, lek­torom

• osobom, które zad­bały o porządek na cmen­tarzu parafi­al­nym i wokół koś­cioła.

Słowa wdz­ięczności kieruję do osób, które posprzą­tały świą­tynię i przy­oz­do­biły ją kwiatami. Dziękuję za ciasto na stół odpus­towy i ciasto, które było z radoś­cią dzielone pomiędzy uczest­nikami Uroczys­tości.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 31 maja 2020 roku, w Uroczys­tość Zesła­nia Ducha świętego, nato­mi­ast Sakra­ment Bierz­mowa­nia – 13 czer­wca 2020 r. Proszę o zgłaszanie w zakrys­tii dzieci i młodzieży, która decy­duje się na przeży­cie tych wiel­kich wydarzeń w naszej Parafii.

W dni­ach 1112 października br. Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do Sank­tu­ar­iów Maryjnych Pod­hala. W zakrys­tii uczest­nicy piel­grzymki mogą dokonać wpłaty za udział w tym wydarze­niu. Spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników piel­grzymki w przyszłą niedzielę 22 wrześ­nia po Mszy św. o godz. 9.00.

21 wrześ­nia w sobotę o godz. 11.00 zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Litur­gicznej Służby Ołtarza.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Grze­gor­zowi Winiar­czykowi, Iwonie Winiar­czyk, Urszuli i Andrze­jowi Here­ciom, Annie i Wik­torowi Ser­afi­nom.