XXXI Niedziela Zwykła 5 listopada 2017 r.

Przeży­wamy 31. Niedzielę Zwykłą.

Przed świą­tynią zbier­amy ofi­ary do puszki na Fun­dację „Pomoc Koś­ciołowi w Potrze­bie“. Fun­dacja niesie pomoc dla uchodźców i prześlad­owanych chrześ­ci­jan zapew­ni­a­jąc pomoc mate­ri­alną i dusz­paster­ską. Z powodu wojen, prześlad­owań na tle religi­jnym lub poli­ty­cznym oraz klęsk żywiołowych mil­iony ludzi na świecie prowadzą życie uciekinierów. Cier­pi­enia tych ludzi są niewyobrażalne. Bardzo często z powodu wiary nie mogą otrzy­mać zatrud­nienia. Taki los spo­tyka często katolickie rodziny w Ziemi Świętej. Fun­dacja finan­suje również budowę koś­ciołów i kaplic. Pomaga odbu­dowywać koś­cioły i kaplice zniszc­zone przez katak­l­izmy, wojny lub nien­aw­iść.

W tym tygod­niu: 10 listopada – wspom­nie­nie św. Leona Wielkiego, papieża; 11 listopada – wspom­nie­nie św. Marcina z Tours, biskupa.

11 listopada przy­pada 99. rocznica odzyska­nia przez Pol­skę niepodległości. Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 11.00. W cza­sie Eucharys­tii o godz. 11.00 będziemy mod­lić się w intencji naszej Ojczyzny.

Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w niedziele listopada aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszam kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia i ich rodz­iców. W cza­sie Eucharys­tii będziemy wspól­nie czynić reflek­sję nad DAREM ROZUMU. Po zakońc­zonej Eucharys­tii spotkanie for­ma­cyjne: „Ustanowie­nie i znacze­nie Sakra­mentu Bierz­mowa­nia.“

W piątek o godz. 17.00 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach. Zapraszamy na to spotkanie także dzieci i młodzież, którzy do tej pory nie uczest­niczyli w tej formie ewan­ge­liza­cji.

Nasz świą­ty­nia w okre­sie zimowym jest ogrze­wana. W najbliższą niedzielę ofi­ary składane przez wiernych na tacę przez­naczamy na ogrze­wanie koś­cioła.

Jeszcze w tym miesiącu pode­jmiemy konieczne prace związane z:

• wycinką drzew na cmen­tarzu i przy koś­ciele

• wymi­aną ogrodzenia na cmen­tarzu od strony parkingu

• ankrowaniem ścian i stropu naszego koś­cioła

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Marii Grocheck­iej, Wiole­cie Olech, Arlecie Olech, Ewie Olech i Krzyszto­fowi Toc­zonemu.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Marka Dry­gałę (l. 55). W ufnej mod­l­itwie wyprasza­jmy dla niego Boże Miłosierdzie.