XXX Niedziela Zwykła 29 października 2017 r.

Przeży­wamy 30. Niedzielę Zwykłą.

Ofi­ary złożone do puszki w przyszłą niedzielę przez­naczamy na Fun­dację „Pomoc Koś­ciołowi w potrze­bie“.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca. Msza św. z ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu o godz. 17.00. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w poniedzi­ałek i wtorek od godz. 16.00. W I sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 17.00.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30.

1 listopada – Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych. Wspom­i­namy w tym dniu wszys­t­kich tych, którzy żyli przed nami i wypeł­ni­a­jąc w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęś­cie prze­by­wa­nia z Bogiem w niebie. Koś­ciół wspom­ina nie tylko ofic­jal­nie uznanych świę­tych, czyli tych beat­y­fikowanych i kan­on­i­zowanych, ale także wszys­t­kich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbaw­ie­nie i prze­by­wają w niebie. Msza św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 z pro­cesją żałobną na cmen­tarz parafi­alny.

2 listopada – Wspom­nie­nie Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Koś­ciół wspom­ina w tym dniu w liturgii wszys­t­kich wierzą­cych w Chrys­tusa, którzy odes­zli już z tego świata, a teraz prze­by­wają w czyśćcu. Przeko­nanie o ist­nie­niu czyśćca jest jed­nym z dog­matów naszej wiary. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 (za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych) z pro­cesją żałobną na cmen­tarz parafi­alny. O godz. 8.30 i 10.30 różaniec wypominkowy za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła. Poświęce­nie nowych pom­ników nagrob­nych po zakońc­zonej pro­cesji w 1 i 2 dzień świąt.

Od połud­nia dnia Wszys­t­kich Świę­tych i przez cały Dzień Zaduszny w koś­ciołach i kapli­cach pub­licznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyska­nia odpustu są następu­jące:

1) pobożne naw­iedze­nie koś­cioła lub kapl­icy,

2) odmówie­nie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,

3) dowolna mod­l­itwa w intenc­jach Ojca św.,

4) Spowiedź i Komu­nia św.

W dni­ach 18 listopada można także pozyskać odpust zupełny za naw­iedze­nie cmen­tarza pod wyżej wymienionymi warunk­ami.

Przy bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 7.30.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Krystynie Gruli, Ire­nie Gruli, Tomas­zowi Gruli i Krystynie Gruli.

Bóg powołał do wieczności śp. Ks. Kanon­ika Jana Augustynka, pro­boszcza w Piaskach w lat­ach 19792001. Pogrzeb odbędzie się 30 października 2017 r. (poniedzi­ałek):

10.00 — Msza św. żałobna w koś­ciele pw. Pod­wyższenia Krzyża Świętego w Piaskach — prze­wod­niczy bp Ryszard Karpiński

14.00 — Msza św. pogrze­bowa w koś­ciele pw. św. Jacka w Chrzanowie koło Janowa Lubel­skiego (diecezja san­domier­ska) — prze­wod­niczy abp Stanisław Budzik

• Po Mszy św. złoże­nie ciała Zmarłego na cmen­tarzu parafi­al­nym w Chrzanowie