XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2017 r.

Przeży­wamy 28. Niedzielę Zwykłą.

Ofi­ary złożone na tacę w dzisiejsza niedzielę przekazu­jemy do dys­pozy­cji Stol­icy Apos­tol­skiej. Ofi­ary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przekazu­jemy na cele misyjne.

W tym tygod­niu: 16 października – wspom­nie­nie św. Jad­wigi Śląskiej. Dzień wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. 18 października – święto św. Łukasza, który pozostawił nam III Ewan­gelię i Dzieje Apos­tol­skie. Jest patronem pra­cown­ików Służby Zdrowia. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Koś­ciele Tydzień Misyjny. Pole­camy mod­l­it­wom wiernych mis­jonarki i mis­jonarzy, którzy real­izują wezwanie Pana Jezusa „Idź­cie na cały świat i głoś­cie Ewan­gelię“.

W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za ofi­ary, które w poprzed­nią niedzielę zostały złożone na tacę z przez­nacze­niem na ogrze­wanie koś­cioła. Na ten cel zebral­iśmy 1230 zł.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją, zgod­nie z intencją Ojca Świętego, w intencji pokoju na świecie. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci konkurs różań­cowy z nagro­dami.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszam młodzież, która przy­go­towuje sie do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Wspól­nie będziemy rozważać co kryje w sobie Dar Mądrości. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne na temat „Sakra­menty wta­jem­niczenia chrześ­ci­jańskiego“.

W dni­ach 2330 czer­wca 2018 r. Parafia orga­nizuje WAKACJE WE WŁOSZECH dla dzieci i młodzieży. Z naszej Parafii weźmie udział 16 osób. Spotkanie infor­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców w niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo proszę o obec­ność.

Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dzień Zaduszny. W tych dni­ach będziemy z mod­l­itwą spieszyć na groby naszych blis­kich. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o:

– uporząd­kowa­niu grobów na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę seg­re­gować i wyrzu­cać w oznac­zone miejsca,

– uporząd­kowanie placu wokół koś­cioła — zgra­bi­e­nie liści,

– na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 7.30.