XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2017 r.

Przeży­wamy 27. Niedzielę Zwykłą i XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją“.

Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu chcemy pro­mować chrześ­ci­jańską wizję nadziei, której wyrazi­cielem, piewcą i świad­kiem jest św. Jan Paweł II. Ofi­ary zbier­ane w dniu dzisiejszym do puszki przekazu­jemy na Fun­dusz Papieski „Dzieło Nowego Tysią­cle­cia“.

W tym tygod­niu wspom­i­namy w liturgii Koś­cioła: 9 października – bł. Win­cen­tego Kadłubka, 13 października – bł. Hon­o­rata Koźmińskiego.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją, zgod­nie z intencją Ojca Świętego, w intencji pokoju na świecie. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci konkurs różań­cowy z nagro­dami.

W przyszłym roku planu­jemy także uroczys­tość Sakra­mentu Bierz­mowa­nia dla uczniów klas VII Szkoły Pod­sta­wowej, II i III gim­nazjum i tych wszys­t­kich, którzy chcieliby przys­tąpić do tego sakra­mentu. W zakrys­tii przyj­mu­jemy zapisy.

W dni­ach 1421 kwiet­nia 2018 r. nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę autokarową do Rzymu. Trwają zapisy. Pro­gram piel­grzymki na stronie inter­ne­towej Parafii. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników tej piel­grzymki. Bardzo proszę o obec­ność.

W dni­ach 2330 czer­wca 2018 r. Parafia orga­nizuje WAKACJE WE WŁOSZECH dla dzieci i młodzieży. Wyjazd jest orga­ni­zowany w porozu­mie­niu z Zespołem Szkół w Sza­starce i za zgodą Kura­to­rium Oświaty w Lublinie. Z naszej Parafii może pojechać 20 osób. Zaprosze­nie kieru­jemy przede wszys­tkim do min­is­tran­tów, lek­torów, dzieci i młodzieży z Oazy i tych wszys­t­kich młodych ludzi, którzy chcieliby przeżyć prawdziwa przy­godę we Włoszech. Pro­gram tego wyjazdu jest na stronie inter­ne­towej Parafii.

Pośród złocą­cych się liści na drzewach zbliża się jesień i zima – okres grzew­czy – w naszym koś­ciele. Musimy pomyśleć o zakupie oleju grzew­czego. Przeprowadzil­iśmy już przegląd eksploat­a­cyjny pieca. Ofi­ary zbier­ane na tacę w każdą 2 niedzielę miesiąca, przez­naczymy na ogrze­wanie koś­cioła.