XXI Niedziela Zwykła 27 sierp­nia 2017 r.

Przeży­wamy 21. Niedzielę Zwykłą.

Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy do dys­pozy­cji Car­i­tas jako nasz dar sol­i­darności z tymi, którzy utra­cili dorobek swo­jego życia w wyniku niszczą­cych wichur i nawałnic w Wielkopolsce i na Pomorzu.

W tym tygod­niu: 28 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Augustyna, 29 sierp­nia – Męczeństwo św. Jana Chrz­ci­ciela. Pon­adto w tym tygod­niu: I piątek miesiąca – godz. 17.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia, godz. 18.00 – Msza św.; I sob­ota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00. I niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. Ado­racja Eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 9.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada 8 wrześ­nia. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Wyg­nanowic. Ufam, że poszczególne wioski naszej Parafii przy­go­towują wieńce dożynkowe.

3 wrześ­nia w najbliższą niedzielę będzie zmieniony porządek Mszy świę­tych. Będą one spra­wowane o godz. 7.30 i 9.00. O godz. 17.00 rozpoczniemy Różaniec Wypominkowy za Zmarłych spoczy­wa­ją­cych na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Na sto­liku z prasą są dostępne kartki na których możemy wyp­isać imiona naszych Zmarłych. Msza św. w ich intencji na cmen­tarzu o godz. 17.30. Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę wyrzu­cać w oznac­zone miejsca dokonu­jąc ich sor­towa­nia.

2 wrześ­nia (sob­ota) o godz. 10.00 na ple­banii spotkanie Rady Dusz­paster­skiej naszej Parafii. Serdecznie zapraszam Panie i Panów Rad­nych.

Trwają inten­sy­wne prace związane z ocieple­niem i odwod­nie­niem budynku ple­banii. W tym tygod­niu wznow­imy także prace związane z oczyszcze­niem i mal­owaniem części dachu na naszym koś­ciele.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzatanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami: Marii Wlizło, Hele­nie Zaborek, Alicji Gar­bal, Aga­cie Sko­rek, Marylce i Natalce.

Poniedzi­ałek 28 sierp­nia 2017
18.00 /​>
Wtorek 29 sierp­nia 2017
17.30 + Euge­niusz Grochecki (23 r.), Stanisława, Józef zm. z rodz. Grochec­kich
18.00 + s. Jan­ina Lis, Roza­lia, Jan, Helena zm. z rodz. Lisów

Środa 30 sierp­nia 2017
17.30 + Wiesław, Maria, Stanisław, Katarzyna, Kle­mens zm. z rodz. Kusi­aków, Bolesław, Stanisław zm. z rodz. Goludów
18.00 + Witold Pezda (13 r.), Zofia, Stanisław zm. z rodz. Pezdów

Czwartek 31 sierp­nia 2017
18.00 O bło­gosław­ieństwo Boże dla Julii w 10 rocznicę Urodzin

Piątek 1 wrześ­nia 2017
18.00 + Zofia Iwa­niak (36 r.)
18.30 + Zmarłych z rodz. Kluchów, Ciepielów i Sobiesi­aków

Sob­ota 2 wrześ­nia 2017
17.00 + Jan­ina Rybak (7 r.) i zm. z rodz. Sad­ows­kich, Wich­ników i Rybaków
17.30 + Czesław Bąk, Genowefa Bąk i zm. z rodz. Bąków i Grze­si­aków