XX Niedziela Zwykła 20 sierp­nia 2017 r.

Przeży­wamy 20. Niedzielę Zwykłą.

W min­iony piątek CAR­I­TAS naszej Archi­diecezji zwró­ciła się z prośba o przeprowadze­nie zbiórki ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku wichur i nawałnic, które przeszły nad Wielkopol­ską i Pomorzem. Wiele osób w jed­nej chwili utraciło dobytek całego życia, domy i budynki gospo­dar­cze. Sol­i­darność z naszymi braćmi i sios­trami wyraz­imy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

W dzisiejszą niedzielę Wójt Gminy Rybczewice Pani Elż­bi­eta Masicz i Rada Gminy serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które w tym roku przeży­wamy wraz z całym Powiatem Świd­nickim. Jest to także III Wojew­ódzkie Święto Ziół. Uroczys­tości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.30 w koś­ciele parafi­al­nym w Częs­to­borow­icach. W cza­sie Eucharys­tii zostaną poświę­cone wieńce dożynkowe. Szczegółowy pro­gram został zamieszc­zony na stronie inter­ne­towej naszej Gminy.

26 sierp­nia – uroczys­tość Matki Bożej Częs­to­chowskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na zakończe­nie Eucharys­tii zaw­ierzymy naszą wspól­notę i całą Ojczyznę opiece naszej Pani i Królowej.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada 8 wrześ­nia. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Wyg­nanowic.

W niedzielę 3 wrześ­nia o godz. 17.00 Różaniec Wypominkowy za Zmarłych spoczy­wa­ją­cych na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Na sto­liku z prasą są dostępne kartki wypominkowe. Msza św. na cmen­tarzu o godz. 17.30. Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę wyrzu­cać w oznac­zone miejsca dokonu­jąc ich sor­towa­nia. W najbliższym cza­sie będziemy chcieli wyz­naczyć miejsca i wymurować nowe grobowce na cmen­tarzu parafi­al­nym. Osoby zain­tere­sowane przy­go­towaniem nowego grobowca proszę o kon­takt w zakrys­tii. We wtorek ok. godz. 10.00 na cmen­tarzu będzie do dys­pozy­cji naszych wiernych pan, który wykonuje litery w kamie­niu. Przy­pom­i­nam, że osoby decy­du­jące się na zmi­anę napisu na grobowcu powinny ten fakt zgłosić w kance­larii parafi­alne. Z tytułu takiego poz­wole­nia kance­laria nie pobiera żad­nych opłat.

Jest dostępny nowy numer „Goś­cia Niedziel­nego“ i „Niedzieli“. Zachę­cam do lek­tury cza­sop­ism katolic­kich.

Trwa nabór na wolon­tar­iuszy akcji chary­taty­wnej „Szla­chetna paczka“. Bliższe infor­ma­cje u p. Niny Jaromiń lub na plaka­cie na drzwiach koś­cioła.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Grażynie Chyrchel, Mag­dale­nie Chyrchel, Alicji Wąsik i Ire­nie Olech. Dziekuję także nowożeń­com Państwu Annie i Rober­towi Plesko­tom za ofi­arowane kwiaty.

Poniedzi­ałek 21 sierp­nia 2017
17.30 + Genowefa Goral (30. dz. po śm.)
18.00 + Bolesław Flor, Jan, Anna z rodz. Gnypów, Stanisław, Lud­wika, Klara, Lucyna, Adolf, Genowefa, Józef, Maria, Bolesław, Ste­fa­nia z rodz. Wołochów, Adam, Wawrzyniec, Ks. Chodor­owski

Wtorek 22 sierp­nia 2017

Środa 23 sierp­nia 2017
18.00 + Genowefa Goral

Czwartek 24 sierp­nia 2017
18.00 + Jan Wąsik (30 dz. po śm.)

Piątek 25 sierp­nia 2017
17.30 + Sabina Kor­bus (of. Zela­torka Koła Różań­cowego)
18.00 + Ryszard, Józef, Mar­i­anna z rodz. Greczkows­kich, Emilia, Stanisław z rodz. Lipów

Sob­ota 26 sierp­nia 2017