XXI Niedziela Zwykła 25 sierp­nia 2024 r.

Przeży­wamy 22. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy Fun­dusz Wspiera­nia Nauki Chrześcijańskiej.

W niedzielę 1 wrześ­nia br., na cmen­tarzu, o godz. 16.30 Różaniec Wypominkowy za zmarłych z naszej wspól­noty parafi­al­nej. O godz. 17.00 – Msza święta. Jeżeli pogoda na to nie poz­woli uroczys­tości będą miały miejsce w koś­ciele. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

8 wrześ­nia nasza wspól­nota będzie przeży­wać Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia NMP. W tym dniu podz­ięku­jemy także za dobrą pogodę i urodzaj, którym Pan Bóg pobło­gosławił nam w tym roku. Gospo­darzami dożynek parafi­al­nych będą mieszkańcy Felinu, Choin i Maj­danu Polick­iego. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczegól­nych wiosek naszej Parafii przy­go­towali okolicznoś­ciowe wieńce dożynkowe.

Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę wyrzu­cać w oznac­zone miejsca dokonu­jąc ich sor­towa­nia.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzą w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy je na spłatę kole­jnej raty poży­czki, która zaciągnęliśmy na prace związane z ter­mo­mod­ern­iza­cją naszego koś­cioła. Otrzy­ma­cie Państwo „List do Rodzin“, w którym przed­staw­iam stan prac remon­towych i inwest­y­cje w naszej Parafii. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Annie Wac, Łucji Wac, Elż­biecie Kepińskiej i Mon­ice Kępińskiej. W zakupie kwiatów pomogły Panie Zofia Wac i Stanisława Kepińska. Serdecznie dzięku­jemy W tym tygod­niu sprzą­tanie koś­cioła w sobotę od godz. 8.30. O tę pomoc proszę Rodz­inę Państwa Gnypów.