I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2024 r

Przeży­wamy dzisiaj 1. Niedzielę Wielkiego Postu. W okre­sie Wielkiego Postu Koś­ciół naw­iązuje do 40 dni postu Jezusa na pustyni, a także wspom­ina w ten sposób 40-​letnią wędrówkę ludu wybranego z niewoli egip­skiej do Ziemi Obiecanej. Cały ten okres litur­giczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jał­mużny i wzmożonej modlitwy.

Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30. Dzisiaj przed koś­ciołem zbiórka ofiar do puszki na Car­i­tas, jako jał­mużna wielko­postna.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

W ubiegłą niedzielę wierni złożyli ofi­ary na ogrze­wanie koś­cioła w wysokości – 1825 zł.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. Jest dostępny Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miód rzepakowy i spadziowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Rodzinie Państwa Sza­łków.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Bog­dana Topyłę, za naszego Brata będą spra­wowane Msze św.:

11 marca 2024 r. godz. 16.30 — (30 dz. po śmierci)

15 kwiet­nia 2024 r. godz. 17.30 – (Of. Rodz­ina Państwa Kolano)

15 maja 2024 r. godz. 17.00 – (Of. siostry z rodz­i­nami)

14 czer­wca 2024 r. godz. 17.00 – (Of. Rodz­ina Państwa Mazurków)

18 lipca 2024 godz. 17.00 – (Of. Rodz­ina Państwa Kęp­ków)

20 sierp­nia 2024 r. godz. 17.30 – (Of. Rodziny Państwa Czuchry­tów i Miłcza­ków)