X Niedziela Zwykła 11 czer­wca 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 10. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj po godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przy­go­towu­jącej się do Sakra­mentu Bierzmowania.

W tym tygod­niu: 15 czer­wca – zakończe­nie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00; 16 czer­wca – Uroczys­tość Najświęt­szego Serca Pana Jezusa, 17 czer­wca – wspom­nie­nie Niepokalanego Serca NMP.

18 czer­wca (niedziela) – ODPUST PARAFI­ALNY KU CZCI ŚW. ANTONIEGO Z PADWY. To także 6. Rocznica wprowadzenia Relik­wii Krwi św. Jana Pawła II do naszej Parafii. Jako wspól­nota parafi­alna podz­ięku­jemy za obec­ność Świętego Papieża pośród nas. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 z pro­cesją eucharysty­czną. Uroczystą Sumę Odpus­tową będzie cele­brował O. Karol Palus z Zakonu Fran­ciszkanów. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhów OSP, Koła Żywego Różańca, rodziny z Domowego Koś­cioła, dzieci, które sypią kwiaty, min­is­tran­tów i lek­torów.

Spotkanie Rady Dusz­paster­skiej w sobotę 17 czer­wca o godz. 18.00 (w koś­ciele). Bardzo proszę Państwa Rad­nych o obec­ność.

Za 2 tygod­nie w niedzielę 25 czer­wca będziemy przeży­wali w naszej Parafii wiz­y­tację kanon­iczną, którą przeprowadzi JE Ks. Bp Józef Wró­bel. W tym dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy naszych Parafian, szczegól­nie rodziny z dziećmi. Po Mszy św. spotkanie Ks. Biskupa z Rada Dusz­paster­ską na ple­banii. O godz. 11.00 – Msza św. na którą zapraszamy kandy­datów do bierz­mowa­nia z rodzi­cami i Koła Różań­cowe. Po Mszy św., w koś­ciele, spotkanie z członkami Żywego Różańca. Po połud­niu Ks. Biskup odwiedzi DPS w Wyg­nanow­icach. Osoby, które zamaw­iały Mszę św. na 25czerwca bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją kon­tynu­u­jemy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów będziemy mod­lić się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. Ofi­ary składane przez wiernych z okazji poświęce­nia pól przez­naczam na remont naszego koś­cioła.

12 czer­wca (poniedzi­ałek) – godz. 18.45STRYJNO KOLO­NIA PRZY SZOSIE

13 czer­wca (wtorek) – godz. 18.45STRYJNO PIER­WSZE

14 czer­wca (środa) godz. 16.30KLIMUSIN

14 czer­wca (środa) godz. 18.45ŻEGOTÓW

16 czer­wca (piątek) – godz. 18.45WYG­NANOW­ICE

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej Parafii, ofer­uje miody w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Elż­biecie Nodze, Halinie Pochwatce, Krystynie i Mirosła­wowi Królom, a także rodz­i­com dzieci, które przezy­wały rocznicę I Komu­nii św. Na sobotę do sprzą­ta­nia koś­cioła na 8.30 zapraszam Państwa: Beatę i Arka­diusza Grze­gor­czyków, Agnieszkę i Marcina Wlizło, Annę i Zenona Sos­nows­kich. Składam serdeczne słowa podz­iękowa­nia Panom: Medar­d­owi Miazdze i Bog­danowi Lipie za wiele godzin pracy w naszym koś­ciele.