IV Niedziela Wielka­nocy 30 kwiet­nia 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj IV Niedzielę wielka­nocną. Ofi­ary składane przez wiernych przed świą­tynią przez cały miesiąc maj przekazu­jemy na Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Jutro rozpoczy­namy miesiąc maj. W dni powszed­nie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

2 maja – Dzień Flagi Rzecz­pospo­litej Pol­skiej. 3 maja – uroczys­tość Matki Bożej Królowej Pol­ski Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Tego dnia przy­pada także 232. rocznica uch­wale­nia Kon­sty­tucji 3 Maja. Naszą mod­l­itwą oga­r­niemy umiłowaną Ojczyznę a wyrazem naszego patri­o­ty­cznego zaan­gażowa­nia niech będą biało-​czerwone flagi, którymi w tych dni­ach deko­ru­jemy budynki insty­tucji i domy pry­watne. W cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 naszą mod­l­itwą wyraz­imy wdz­ięczność Druhom z OSP, którzy pełnią swoją służbę „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek“.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – godz. 17.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Godz. 18.00 – Eucharys­tia. I sob­ota miesiąca — godz. 18.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. I niedziela miesiąca — po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Na potrzeby remontu koś­cioła wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne – 300 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Stryjno I), 100 zł – p. Mar­ian Olszewski (Wola Gardzienicka). Serdecznie dziękuję w imie­niu całej naszej wspól­noty za troskę o naszą Parafię. Dziękuję Panom: Stanisła­wowi Sko­rkowi, Stanisła­wowi Gny­powi, Grze­gor­zowi Poł­ciowi, Adamowi Here­ciowi i Medar­d­owi Miazdze za pomoc w pra­cach przy koś­ciele.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Anecie i Aga­cie Czar­neckim. Panie przekazały na remont koś­cioła ofi­arę – 100 zł. Serdecznie dzięku­jemy. O tę pomoc proszę w najbliższy czwartek o godz. 18.30. Państwa: Marię i Krzysztofa Kasperków, Annę, Tomasza, Olgę Kraw­czyków.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności:

śp. Reginę Pituchę — za naszą Zmarłą Siostrę będą spra­wowane Msze św.:

23. 05. 2023 r. godz. 18.30 (30 dz po śm.)

22. 06. 2022 r. godz. 16.30 (dzieci z rodz­i­nami)

śp. Bar­barę Kusą, za naszą Zmarła Siostrę będzie spra­wowana Msza św.

25. 05. 2023 r. o godz. 16.30 (30 dz. po śm.)