VI Niedziela Wielkiego Postu 2 kwiet­nia 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej.

Przed naszą świą­tynią zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Car­i­tas jako Jał­mużna Wielko­postna. Dzisiejsza Niedziela Pal­mowa jest pamiątką tri­um­fal­nego wjazdu Pana Jezusa do Jero­zolimy. Rozpoczyna w życiu Koś­cioła czas, kiedy wspom­i­namy wydarzenia zbaw­cze: mękę, śmierć i chwalebne zmartwych­w­stanie Pana Jezusa, czyli Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia Sakra­mentu Eucharys­tii i Kapłaństwa. Msza św. Wiecz­erzy Pańskiej o godz. 18.00. Po zakońc­zonej Mszy św. prze­niesie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu do Ołtarza Wys­taw­ienia. Odśpiewamy I część Gorz­kich Żali. Możli­wość indy­wid­u­al­nej ado­racji Najświęt­szego Sakra­mentu do godz. 20.00. Na tę Eucharys­tię serdecznie zapraszam dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii świętej i kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia.

WIELKI PIĄTEK – dzień, kiedy wspom­i­namy mękę i śmierć Pana Jezusa. W tym dniu Koś­ciół nie sprawuje Eucharys­tii. Obow­iązuje post ścisły. O godz. 17.30 – Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 – litur­gia Wielkiego Piątku. Po zakońc­zonej liturgii prze­niesie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu do Bożego Grobu. Odśpiewamy III część Gorz­kich Żali. Ofi­ary zbier­ane na tacę w cza­sie ado­racji Krzyża przekazu­jemy na utrzy­manie miejsc świę­tych w Jero­zolimie. Wartę przy Gro­bie Pańskim w piątek i sobotę pełnią druhowie OSP. Ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu do godz. 20.00. Na ado­rację zapraszam serdecznie radę dusz­paster­ską, Domowy Koś­ciół i koła różań­cowe.

WIELKA SOB­OTA – Poświęce­nie pokar­mów wielka­noc­nych:

• w koś­ciele o godz. 8.00, 8.30 i 9.00.

• na wioskach: godz. 9.15 – Gardzienice Pier­wsze

godz. 9.30 — Ste­fanówka

godz. 9.45 – Felin pod lasem,

godz. 10.00 – Choiny,

godz. 10.15 – Żegotów (kapliczka koło p. Florów).

godz. 10.30 – Żego­tow (koło p. Łykusów),

O godz. 17.30 rozpocznie się czuwanie mod­litewne a o godz. 18.00 – rozpoczniemy Mszę świętą Wig­ilii Paschal­nej od bło­gosław­ieństwa ognia i nowego paschału. W cza­sie liturgii dokon­amy poświęce­nia wody chrz­ciel­nej i odnow­imy przyrzeczenia chrz­cielne. Tego wiec­zoru zabrzmi radosne Alleluja. Proszę przynieść ze sobą świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCH­W­STA­NIA – Godz. 6.00 – Pro­cesja rezurek­cyjna i Msza św. Bardzo proszę druhów z OSP o pomoc w orga­ni­za­cji pro­cesji. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

PONIEDZI­AŁEK WIELKA­NOCNY – Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00.

W dniu wczo­ra­jszym zakończyliśmy rekolekcje wielko­postne. Składam serdeczne podz­iękowanie tym wszys­tkim, którzy pomogli w ich przy­go­towa­niu: Pani Ninie Jaromiń, Pani Aga­cie Jączyk i Pani Bar­barze Lesiewicz. Odwiedziny chorych z posługą sakra­men­talną jutro 3 kwiet­nia (poniedzi­ałek) w godz. 9.0011.00.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu. 300 zł – ofi­arowali członkowie KR w Stryjnie. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Na potrzeby remontu naszej świą­tyni wpłynęły następu­jące ofi­ary indy­wid­u­alne: 500 zł – p. Jerzy Zaborek (Choiny), 100 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Stryjno Góry), 100 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Lublin), 200 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Gardzienice), 10 000 zł — Ofi­ar­o­daw­czyni. Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę.

Będziemy bardzo wdz­ięczni za każdą ofi­arę indy­wid­u­alną, która pomoże nam w real­iza­cji pod­ję­tych remon­tów i poz­woli Parafii na zachowanie płyn­ności finan­sowej.

Ofi­ary składane przez wiernych w przyszłą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.

Serdecznie dziękuję za pomoc przy remon­cie koś­cioła Panom: Stanisła­wowi Sko­rkowi, Markowi Szpo­towi, Medar­d­owi Miazdze, Stanisła­wowi Gny­powi, Zenonowi Boblowi. Dziekuję także Państwu, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i w czwartek pomogli przy sprzą­ta­niu koś­cioła: Elż­biecie Jaromiń, Agnieszce i Halinie Połeć, Medar­d­owi Miazdze, Markowi Sza­łkowi, Zofii i Zenonowi Boblom, Magdzie i Prze­mysła­wowi Kuśmier­czykom, Annie i Markowi Moł­do­chom, Agnieszce Szpot, Marii Augusty­niak.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Rodzinie Państwa Danielów. Państwo Danielowie złożyli ofi­arę w wysokości 1000 zł na remont naszej świą­tyni.. O tę pomoc proszę w najbliższą środę o godz. 18.30 Państwa: Milenę i Mar­iusza Kasperków, Joannę i Stanisława Mici­ułów i Teodorę Olszewską.

Zbiórki min­is­tran­tów i lek­torów:

• czwartek — godz. 17.00

• piątek — godz. 16.30

• sob­ota – godz. 11.00

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty parafi­al­nej śp. Genowefę Nóżkę

13 kwiet­nia 2023 r. godz. 17.30 – Msza św. (p. Irena Sajkowska)

29 kwiet­nia 2023 r. godz. 18.00 – Msza św. w 30. dzień po śmierci

Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.